SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nokia ma poważne problemy z bateriami

Firma Nokia ostrzegła swoich klientów, że 46 milionów baterii używanych w jej telefonach komórkowych może się przegrzać w trakcie ładowania.

Nokia ma poważne problemy z bateriami

Problem dotyczy baterii BL-5C, wyprodukowanych przez firmę Matsushita w okresie od grudnia 2005 do listopada 2006 roku. Fińska firma poinformowała, że nie dotyczy to ponad 250 milionów baterii o tym samym oznaczeniu, wytworzonych dla Nokii przez innych producentów.

Komórkowy gigant poinformował, że otrzymał ponad 100 doniesień o przegrzewaniu się baterii w około 50 różnych modelach telefonów. Nie doszło na szczęście do żadnych poważnych urazów wśród użytkowników lub zniszczenia mienia.

Klienci Nokii mogą sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej firmy czy problem dotyczy baterii, jaka znajduje się w ich aparatach. Według analityków koszty wymiany wadliwych baterii, których część pokryje Matsushita, wyniosą do 100 milionów euro.

BL-5C, spośród 14 różnych rodzajów, są najczęściej stosowanymi bateriami w urządzeniach Nokii. Umieszczane są między innymi w komórkach z serii 1100, a także w multimedialnych telefonach N70 i N91.

W jaki sposób zidentyfikować baterię BL-5C wyprodukowaną przez Matsushita we wskazanym okresie
Aby ustalić, czy bateria jest przedmiotem niniejszego komunikatu, baterię należy wyjąć z urządzenia. Na baterii Nokia, z przodu baterii widoczny będzie napis "Nokia" i "BL-5C". Z tyłu umieszczony jest znak Nokia u góry i numer identyfikacyjny baterii (złożony z 26 znaków) na dole. Aby sprawdzić, czy jego bateria należy do wyprodukowanych przez Matsushita od grudnia 2005 r. do listopada 2006 r., klient powinien zweryfikować numer identyfikacyjny baterii. Porównanie tego numeru z numerem będącym przedmiotem niniejszej informacji pozwoli ustalić, czy konsumentowi przysługuje bezpłatny produkt zastępczy.

Klienci powinni sprawdzić stronę internetową www.nokia.com/batteryreplacement lub skontaktować się z lokalnym call centre Nokia.

  • Więcej informacji:
  • Nokia
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia ma poważne problemy z bateriami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl