SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia N77: telewizja na żywo i na żądanie

Elegancki i niedrogi komputer multimedialny Nokia N77 przyspieszy masową akceptację mobilnej telewizji DVB-H.

Na Światowym Kongresie 3GSM w Barcelonie firma Nokia przedstawiła mobilny komputer multimedialny Nokia N77, optymalnie przystosowany do odbioru telewizji mobilnej, o pełnym zestawie funkcji Nokia Nseries i niewielkiej obudowie. Dzięki mobilnemu komputerowi multimedialnemu Nokia N77 z wbudowanymi funkcjami DVB-H, operatorzy rozbudowujący platformy mobilnej telewizji mogą teraz przyciągnąć więcej abonentów, oferując większy wybór urządzeń. Nokia N77 udostępnia znaną widzom telewizję w małym i pięknie zaprojektowanym urządzeniu, które można zabrać ze sobą wszędzie.

„Telewizja to największy środek przekazu na świecie, a my nadajemy mu mobilny charakter dzięki Nokia N77. Niedrogi i niewielki mobilny komputer multimedialny Nokia N77 przybliża jeszcze bardziej mobilną telewizję w technologii DVB-H użytkownikom na rynku masowym. Oglądanie telewizji na żywo na ekranie tego urządzenia jest wyjątkowo łatwe” — powiedział Jonas Geust, szef działu Multimedia firmy Nokia odpowiedzialny za kategorię Nokia Nseries Players. „Szeroki, płaski ekran o przekątnej 2,4 cala i o 16 milionach kolorów oraz wysokiej jakości dźwięk stereo to cechy, dzięki którym Nokia 77 jest idealnym mobilnym urządzeniem osobistym do oglądania telewizji na żywo i słuchania muzyki niezależnie od miejsca”.

       

„Spodziewamy się, że Nokia N77 zwiększy akceptację usług mobilnej telewizji w Wietnamie” — powiedział Le Doan Quan, dyrektor VTCmobile Televison Company. „Nokia zapewnia teraz abonentom większy wybór urządzeń, za pomocą których mogą korzystać z usług mobilnej telewizji w Wietnamie”. W 2006 roku Wietnam został pierwszym krajem w regionie Azji i Pacyfiku, który wdrożył usługi mobilnej telewizji w standardzie DVB-H. Operatorem usługi jest VTCmobile Television Company, jedna z wiodących korporacji na wietnamskim rynku multimedialnym.

Zobacz, co będzie dalej
Specjalny klawisz telewizyjny mobilnego komputera multimedialnego Nokia N77 daje bezpośredni dostęp do świata telewizji DVB-H*. Urządzenie pamięta ostatni kanał oglądany przed wyłączeniem telewizji. Można również ustawiać przypomnienia o rozpoczynających się programach i przechodzić do nich, naciskając klawisz. Przewodnik po programach prezentuje informacje o programach na 7 dni, umożliwia przeglądanie kanałów, kupowanie nowych kanałów oraz wybieranie programów.

Dzięki wbudowanym funkcjom interaktywnym, takim jak głosowanie przez SMS na muzyczny wideoklip, można łatwo przekazać własną opinię. Można również przeglądać 30-sekundowe powtórki, a następnie kontynuować oglądanie telewizji na żywo.

Twoja muzyka na każdą chwilę
Dzięki pamięci rozszerzanej do 2 GB** oraz wbudowanym głośnikom stereo mobilny komputer multimedialny Nokia N77 zapewnia także wyjątkowe doznania miłośnikom muzyki. Nokia N77 może przechowywać aż 1500*** utworów. Dzięki funkcji Visual Radio* można aktywnie słuchać ulubionych audycji i poznawać nową muzykę. Odtwarzanie nagrań nie powinno sprawiać żadnych problemów, ponieważ Nokia N77 rozpoznaje formaty MP3, AAC, AAC+, eAAC+ i WMA. Jeszcze lepszą jakość dźwięku można uzyskać, podłączając słuchawki dodane w zestawie lub inne słuchawki za pośrednictwem adaptera audio ze standardowym złączem 3,5 mm.

Nie tylko rozrywka
Mobilny komputer multimedialny Nokia N77, zawierający praktycznie wszystkie aplikacje znane z urządzeń Nokia Nseries, w tym 2-megapikselowy (1600x1200) aparat fotograficzny - to nie tylko przenośny telewizor, ale klucz do całego świata cyfrowych multimediów. Pod elegancką obudową udostępnia wszelkie funkcje potrzebne do pracy i rozrywki. Nokia N77 działa w sieciach 3G (WCDMA 2100 MHz), EDGE i GSM (900/1800/1900 MHz) i umożliwia całodniową organizację pracy dzięki poczcie e-mail, kalendarzowi i liście spraw.

Komputer multimedialny Nokia N77, działający pod kontrolą oprogramowania S60 3rd Edition i systemu operacyjnego Symbian OS, ma trafić do sklepów w drugim kwartale 2007 r., w krajach, w których są dostępne usługi DVB-H. Szacunkowa cena detaliczna netto bez rabatów i promocji wyniesie około 370 euro.

*Informacje na temat dostępności i kosztów usług można uzyskać od operatora sieci lub usługodawcy.
** Dostępność i pojemność karty pamięci znajdującej się w zestawie z telefonem zależy od kraju i operatora lub usługodawcy.
*** Wartość obliczona przy założeniu średniego czasu utworu 3:45 i kodowania eAAC + 48 Kb/s w aplikacji Nokia Music Manager. Przy kodowaniu AAC 128 Kb/s maksymalna pojemność wynosi 500 utworów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia N77: telewizja na żywo i na żądanie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl