SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przewodniczący KRRiT podpisał rekoncesję dla Tok FM

Przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski, podpisał dokumenty koncesyjne dla radia Tok FM - wpłynęły one do nadawcy (Inforadio) we wtorek - informuje portal Wirtualnemedia.pl p.o. rzecznika prasowego Agory, Anna Marucha. To oznacza, że radio może nadawać przez kolejną dekadę. 

fot. materiały prasowe Article

Już w sierpniu informowaliśmy, że wszelkim formalnościom stało się zadość, a spółka Inforadio – nadawca Tok FM – zaakceptowała uzgodnienia Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczące parametrów technicznych. Potem trzeba było czekać na przekazanie dokumentu z decyzją o przedłużeniu koncesji przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Zapadła ona na początku lipca. 

Jak dowiadujemy się - proces właśnie się zakończył: we wtorek bowiem wpłynęły do Inforadia, nadawcy TOK FM, dokumenty koncesyjne podpisane przez szefa KRRiT, Macieja Świrskiego.

Informację tej treści przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Anna Marucha, p.o. dyrektora komunikacji oraz p.o. rzeczniczki prasowej Agory. Koncesja jest dziesięcioletnia - obowiązuje do 3 listopada 2033 roku.

Rekoncesjonowanie Tok FM w datach 

Na początku lipca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała decyzję, w myśl której Radio TOK FM może nadawać przez kolejnych dziesięć lat. Członkowie Rady, choć zwlekali z podjęciem tej decyzji, byli jednogłośni, że nie ma przeszkód dla przedłużenia uprawnień. Jednak w kilka godzin po podjęciu decyzji na stronie regulatora pojawił się raport pt. „Mowa nienawiści w audycjach „TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne”. KRRiT udostępniło raport z wynikami monitoringu "pod kątem naruszania art. 18 ust. 1 ustawy o rtv”. 

W podsumowaniu stwierdzono, że aż w pięciu audycjach padały wypowiedzi, mogące „nosić znamiona brutalizacji języka debaty publicznej”. Jako przykłady przytoczono wyłącznie programy prowadzone przez dziennikarza Tok FM, Piotra Maślaka.

Radio Tok FM w okresie od czerwca do sierpnia br. miało 2,9 proc. udziału w rynku słuchalności. 
 

Dołącz do dyskusji: Przewodniczący KRRiT podpisał rekoncesję dla Tok FM

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Chociaż to dobre, ale wiadomo jaki jest szef KRRiT.
7 0
odpowiedź
User
AS
Co pogrillował to jego i o to właśnie chodziło.
5 0
odpowiedź
User
Janda
„Czuje jakby się ktoś teraz na mnie zesrał”
0 0
odpowiedź