SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa makieta "Muratora" z okazji 250 numeru

Lutowe wydanie miesięcznika "Murator" to wydanie jubileuszowe

Magazyn został odmieniony. Nowe rozwiązania graficzne i nowości merytoryczne mają ułatwić przybliżenie Czytelnikowi tak trudnej dziedziny, jaką jest budowanie domów. Mimo wielu zmian misja "Muratora", który od 22 lat pomaga budować dobre domy za rozsądne pieniądze, pozostaje taka sama.

Zmiany objęły wszystkie elementy makiety. Na okładce logo "Muratora" zostało powiększone, a poprzedni podtytuł: "Zbudujesz wymarzony dom" zastąpiony nowym: "Budowa i remont krok po kroku". Odwołuje się on do celu, jaki stawia sobie magazyn - instruowania i radzenia Czytelnikom, jak na każdym etapie budowy lub remontu domu wykonać poszczególne prace oraz czym się kierować przy wyborze odpowiednich materiałów. Zmieniona została także zasada budowy okładki, która teraz opiera się na jednym dużym zdjęciu.

Autor nowej makiety, Henryk Gostyński, zastosował szereg zabiegów poprawiających przejrzystość i czytelność magazynu. Ulepszył m.in. układ informowania Czytelnika, w którym miejscu pisma się znajduje, wprowadził graficzne uporządkowanie materiałów - bloki tekstów, rysunków i zdjęć  - wybrał też nowe czcionki. Dobrej nawigacji służą również nasycone, ciepłe kolory wyodrębniające działy.

"Z okazji jubileuszu "Muratora" przygotowalismy kilka nowych cykli i materiałów redakcyjnych" - mówi Anna Kamińska redaktor naczelna miesięcznika. "Nowością jest EKOmurator, który porusza tematy rozwiązań ekologicznych w budownictwie - w 250 numerze Czytelnicy znajdą materiał poświęcony domom ze słomy. W cyklu Sprawdź fachowca redakcja podpowiada, jak skontrolować wykonawcę konkretnych robót w domu, jak sprawdzić, czy osoba, której zleciliśmy prace, rzeczywiście jest fachowcem. Dzięki cyklowi Ważny detal Czytelnicy dowiedzą się, jak poradzić sobie z elementami, których wykonanie sprawia szczególny kłopot. W cyklu Sprawdziliśmy dla Was "Murator" będzie opisywał działanie rozmaitych urządzeń, systemów i rozwiązań oraz pokazywał, jak sprawdzają się w praktyce u Czytelników miesięcznika. Na swoich łamach zaprezentuje ich spostrzeżenia, oceny i rady, czy warto je stosować, czy nie. W "Muratorze" dodatkowo pojawi się nowy sposób prezentacji produktów z branży budowlanej i instalacyjnej. Punktem wyjścia będzie w nim kwota, którą chcemy przeznaczyć na zakup określonej rzeczy. W lutowym wydaniu "Murator" prezentuje kotły, które kosztują do 4000 zł - radzi, który z nich wybrać i dlaczego, porównuje ich parametry" - dodaje Anna Kamińska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa makieta "Muratora" z okazji 250 numeru

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl