SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa sieć radiowa Agory

Agora chce uruchomić nową sieć radiową - Roxy FM, czyli lokalne stacje kulturalno - muzyczne.

Miałaby ona powstać z przekształcenia należących już do Agory stacji nadających pod marką Blue FM.  Wczoraj w tej sprawie przedstawiciele spółki spotkali się z członkami KRRiT, gdzie przedstawiano zarys projektu.

- Roxy FM to koncepcja lokalnych stacji kulturalno - muzycznych w miastach powyżej 500 tysięcy mieszkańców. Zgodnie z przedstawionymi założeniami Roxy FM ma informować, komentować, przedstawiać opinie, kreować trendy i wpływać na gusty odbiorców. Program będzie zawierał serwisy kulturalne, recenzje, felietony, wywiady dotyczące zagadnień kulturalnych i muzykę rozrywkową - poinformował Wirtualnemedia.pl Rafał Rastawicki, rzecznik przewodniczącej KRRiT,

Grupa radiowa Agora złożyła już wnioski o zmiany w koncesjach w stacjach należących do grupy w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz w Poznaniu.

Przedstawiciele Agory poinformowali członków KRRiT, że w najbliższych dniach zostanie złożony również wniosek o zmianę koncesji Radia Klasyka w Warszawie.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Krajowa Radą, która jest regulatorem rynku radiowego, i rozmawiamy o naszej strategii rynku i perspektywach rozwoju Grupy Radiowej Agora. Za wcześnie jest  by o tym informować i nie komentujemy na tym etapie naszych rozmów z KRRiT - powiedział wortalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, Dyrektor Grupy Radiowej Agora.

- Dotychczasowe osiągnięcia Agory na tym polu rozczarowują. Spółka ma pieniądze, więc musi inwestować w nowe przedsięwzięcia. Przed wydaniem jednoznacznej opinii wolałbym poczekać na efekty tej inwestycji - na to, czy uda się stacji przyciągnąć słuchaczy i reklamodawców - mówi dla "Pulsu Biznesu" Michał Marczak, analityk DI BRE Banku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa sieć radiowa Agory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl