SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe akcje Optimusa mogą wejść do obrotu w II poł. roku, trwają prace nad prospektem

Optimus, który zakończył połączenie z grupą CD Projekt (CDP), pracuje nad prospektem emisyjnym dzięki któremu w II połowie tego roku do obiegu na GPW mają trafić akcje stanowiące 50% podwyższonego kapitału spółki i należące do akcjonariuszy CDP, poinformował jeden z szefów i założycieli CDP Michał Kiciński w rozmowie z agencją ISB. Prospekt ma zostać złożony do KNF do końca lipca.

"Prospekt zostanie złożony najpóźniej do końca lipca" - powiedział ISB Kiciński. Dodał, że pod koniec roku nastąpi formalne połączenie Optimusa z CDP Investments- bezpośrednim właścicielem spółek z grupy CDP (CD Projekt sp. z o.o. - dystrybutor gier i filmów, producent gry ‘Wiedźmin' CD Projekt RED, elektroniczny dystrybutor gier gog.com). Ma to uprościć strukturę grupy. Tymczasem już półroczny raport finansowy Optimusa będzie zawierać, po raz pierwszy, wyniki grupy CDP.

Wcześniej prezes Optimusa Wiesław Skrobowski poinformował, że w związku z finalizacją połączenia spółek, złożył rezygnację.

"Przejęliśmy pełną odpowiedzialność za Optimusa i jego zarządzanie" - podkreślił Kiciński. Dodał jednak, że jeszcze nie zapadła decyzja dotycząca wyboru nowego prezesa. Obecnie członkami zarządu Optimusa są Marcin Iwiński (współzałożyciel CDP) oraz Adam Kiciński (równocześnie prezes CD Projekt RED). Michał Kiciński pełni rolę prokurenta i zajmuje się innymi projektami wewnątrz grupy Optimus.

W marcu przedstawiciele CDP nie wykluczyli, że grupa może zostać wzmocniona finansowo - w grę miała wchodzić np. pożyczka akcjonariuszy, ale nie podniesienie kapitału.

"Ten temat jest aktualny, badamy kilka możliwości a decyzja zapadnie do końca sierpnia" - powiedział Kiciński. Dodał, że grupa bada możliwości wykorzystanie marki "Optimus". W grę wchodzi zarówno jej sprzedaż, jak i licencjonowania albo samodzielne wykorzystanie. Według Kicińskiego, decyzji w tej sprawie można się spodziewać najwcześniej w IV kwartale.

Akcjonariusze CDP objęli 50% akcji w podwyższonym kapitale Optimusa w zamian za 100% udziałów w CDP Investment.

Pod koniec marca, grupa CD Projekt poinformowała, że planuje, że w 2010 roku jej skonsolidowane przychody wzrosną do 90 mln zł wobec ok. 80 mln zł w 2009 roku. Wynik EBITDA w 2010 roku ma kształtować się na poziomie 8-10 mln zł. (ISB)

Dołącz do dyskusji: Nowe akcje Optimusa mogą wejść do obrotu w II poł. roku, trwają prace nad prospektem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl