SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe kanały HD od Grupy M7 na satelitach SES dla widzów z Europy Środkowo-Wschodniej

Spółka SES podpisała umowy z Grupą M7 na dodatkowe pojemności satelitarne oraz rozszerzenie istniejącego porozumienia dotyczącego pojemności na satelicie ASTRA 3B na pozycji orbitalnej 23,5°E.

Article

W wyniku porozumienia między SES a Grupą M7, dostawcą telewizji satelitarnej, wszystkie kanały w technologii HD czeskiej telewizji publicznej Česká Televize, jak również nowe kanały HD Skylink, platformy telewizyjnej Direct-to-Home (DTH), należącej do M7, zostaną umieszczone na nowym transponderze wynajmowanym przez M7. Przedłużona umowa na pojemności satelitarne pozwoli M7 na kontynuowanie nadawania kanałów HD za pośrednictwem Skylink w Czechach i na Słowacji, której sygnał dociera do ponad dwóch milionów gospodarstw domowych.

- Niedawna umowa z SES pozwoli nam na zaspokojenie istniejącego i rosnącego zapotrzebowania ze strony konsumentów w Republice Czeskiej i na Słowacji na treści w wyższej jakości obrazu i nowe, innowacyjne programy telewizyjne - powiedział Hans Troelstra, prezes zarządu Grupy M7.  Jak dodał, podpisane porozumienie dodatkowo wzmocni pozycję Grupy na bardzo konkurencyjnym rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Grupa M7 jest jednym z największych operatorów satelitarnych i internetowych platform telewizyjnych w Europie. Dostarcza ponad trzem milionom widzów programy satelitarne,  radio i telewizję przez sieci IP w jakości cyfrowej i HD, a także szerokopasmowy internet i usługi telekomunikacyjne.

Spółka SES to jeden z największych na świecie operatorów satelitarnych, posiadający ponad 50 satelitów geostacjonarnych oraz, poprzez spółkę zależną O3b Networks, 12 satelitów średnioorbitowych (MEO).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe kanały HD od Grupy M7 na satelitach SES dla widzów z Europy Środkowo-Wschodniej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl