SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe kanały i zmiany w pakietach Play i UPC Polska

Play dołączył kanały telewizyjne AXN Spin, TVP HD i TVP Seriale. Stacje wchodzą w skład starych pakietów UPC Polska. Klienci, którzy zdecydowali się na migrację do Play po fuzji z tym operatorem, mogą znowu je oglądać. Przy okazji doszło do modyfikacji oferty pakietowej. 

Nowe stacje stopniowo pojawiają się na kolejnych urządzeniach Play. - Kanał AXN Spin dostępny jest na pozycji 116 w ofercie Telewizji Max i Max Premium oraz w pakiecie dodatkowym Filmy i seriale w ofercie Telewizji Nowej Generacji. Natomiast kanały TVP HD i TVP Seriale dostępne odpowiednio na pozycjach 139 i 142 w ofercie Telewizji Max i Max Premium oraz w pakiecie dodatkowym TVP w ofercie Telewizji Nowej Generacji - informuje Wirtualnemedia.pl Katarzyna Bonk z biura prasowego Play.

Nowy pakiet TVP

Po modyfikacji pakietów, w niektórych konfiguracjach są one oferowane nowym klientom nieco drożej. Na stronie Play można znaleźć informację, że obecnie firma oferuje do 186 kanałów w pakiecie Telewizja Max i 197 w pakiecie Telewizja Max Premium (dodatkowy dostęp do Canal+ Seriale i Filmy, Eleven Sports, Viaplay Medium, FilmBox i Cinemax). Pierwsza opcja dla klientów telefonii Play przez dwa miesiące jest oferowana za darmo, a potem przez 2-letnią umowę za 45 zł miesięcznie. W przypadku nowych abonentów po dwóch bezpłatnych miesiącach opłaty wynoszą odpowiednio: 65 i 85 zł.

Oczywiście można skorzystać także z ofert łączących telewizję i internet. Dla klientów Play światłowód do 300 Mb/s i Telewizja Max kosztuje 85 zł miesięcznie. W tym przypadku Netflix, Viaplay Medium, Cinemax i FilmBox są w cenie. Są też dostępne opcje z Telewizją Max Premium (Canal+ Seriale i Filmy, Viaplay Medium, Eleven Sports, Cinemax, FilmBox) i Netfliksem. Opłaty wynoszą: 115 zł (do 600 Mb/s), 135 zł (do 1 Gb/s), 165 zł (do 5 Gb/s). Jeśli ktoś nie ma telefonu w Play, to może wybrać pakiet do 300 Mb/s z Telewizją Max i Netfliksem, Viaplay Medium, Cinemax i FilmBox za 105 zł miesięcznie. Droższe opcje z Telewizją Max Premium i szybszym internetem kosztują odpowiednio: 135 zł, 155 zł i 185 zł. Aktywacja kosztuje 1 zł.  Do wszystkich ofert z internetem trzeba jeszcze doliczyć 5 zł miesięcznie za wypożyczenie routera. Czas trwania umowy to 12 miesięcy.

Obecnie w Telewizji Nowej Generacji klienci telefonii Play mogą wybrać opcję 30 i 45. Pierwsza kosztuje 0 zł przez dwa miesiące, a następnie 45 zł. Druga po okresie darmowym 65 zł. W obu paczkach można oglądać do 82 kanałów. Różnią się liczbą punktów, które mogą służyć do wyboru pożądanych serwisów streamingowych i dodatkowych kanałów. W przypadku tańszej opcji to 30 punktów, a droższej 45. Jeśli ktoś nie ma telefonu w sieci Play, to opłaty w 24-miesięcznej umowie wynoszą po okresie promocyjnym 65 zł i 85 zł.

Nowością w Telewizji Nowej Generacji jest pakiet TVP, który można nabyć za 5 punktów. W jego skład wchodzą: TVP Rozrywka, TVP Kobieta, TVP Kultura, TVP HD, TVP Polonia, TVP Seriale, TVP Historia, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Sport, TVP ABC i Belsat. Netflix można nabyć za 45, 35, 25 punktów w zależności od planu, HBO Max to koszt 25 punktów, a Viaplay Medium+Total 10 punktów. Dostęne są także: pełen pakiet Canal+ (50 punktów), Pakiet Canal+ Seriale i Filmy (25 punktów), pakiet Polsat Sport Premium (15 punktów), Pakiet Eleven Sports (10 punktów), Pakiet FilmBox (10 punktów), Pakiet Filmy i seriale (10 punktów), Pakiet Sport (10 punktów), Pakiet Polsat (10 punktów), Pakiet Cinemax (5 punktów), Pakiet info (5 punktów), Pakiet Kids (5 punktów), Pakiet Lifestyle (5 punktów) i pakiet Dokumenty (5 punktów).

Play przywrócił większość kanałów usuniętych po fuzji z UPC Polska

Dołączenie trzech stacji to krok w kierunku dalszego ujednolicenia dawnej oferty UPC Polska z ofertą Play. Nowe pakiety wprowadzono w maju ub.r. Nie było w nich: TVP Info, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP World, Belsat, TVP HD, Adventure, AXN Spin, Bollywood TV, DocuBox, Eurosport 2, Fashion TV, FightBox, FightKlub, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Premium, Ginx E-sports TV, Golf Channel, Kino TV, Mezzo, Mezzo Live, Novela TV, SportKlub, Top Kids i TV Republika.

Oferta była krytykowana, bo Play zamiast 189 stacji znanych z UPC Polska zaoferował 157. Operator wprowadził też Telewizję Nowej Generacji, czyli możliwość wymiany punktów na elastyczny dostęp do serwisów streamingowych. Na początku z nowej oferty musieli korzystać tylko nowi klienci. Później zostały nią objęte także osoby, które wykupywały w UPC Polska tylko usługi internetowe. Od września operator telefonuje do dotychczasowych klientów sieci kablowej i zachęca ich do migracji na rozwiązania Play. Wiąże się to z wymianą modemu i dekodera na Play Box TV i Play Box Net.

Od momentu wprowadzenia nowych pakietów, stopniowo trafiały do nich stacje znane wcześniej z UPC Polska. W Play pojawiły się: TVP Info, TVP Kultura, TVP Nauka, TVP Sport, TVP Dokument, TVP Historia, TVP Kobieta, TVP Rozrywka, TVP HD, TVP Seriale, TVP Polonia, Belsat, TVP ABC, TV Republika, AXN Spin, Eurosport 2, FilmBox Premium, FilmBox Family, FilmBox Action, FilmBox Extra, FilmBox Arthouse, Kino TV, DocuBox, FightBox i FunBox UHD. Wciąż brakuje: Adventure, Bollywood TV, FightKlub, Ginx E-sports TV, Golf Channel Polska, Mezzo, Mezzo Live, Novela TV, Sky News, SportKlub i Top Kids.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło kilkanaście skarg od klientów niezadowolonych z połączenia Play i UPC Polska. Narzekają m.in. na gorszą jakość usług internetowych czy telewizyjnych. Firma twierdzi, że od fuzji nie odnotowuje więcej skarg klientów m.in. na infolinii.

Dołącz do dyskusji: Nowe kanały i zmiany w pakietach Play i UPC Polska

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Burak
Wifi Free zabrali
odpowiedź
User
Burak
Wifi Free zabrali
odpowiedź
User
M
Ale łacha w tej chwili w UPC bez umowy place 105 zł a oni proponują w play 135 ha ha ha 🤣
odpowiedź