SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe logo TVP

TVP wprowadziła długo zapowiadane zmiany w oprawie graficznej

Telewizja Polska zmienia logo. Od 7 marca 2003 r. wprowadza nowy, wspólny znak graficzny dla Korporacji i poszczególnych Anten. Pracę nad identyfikacją wizualną powierzono Grupie A5 - firmie zajmującej się kreowaniem i zarządzaniem obrazem przedsiębiorstw. Zaprojektowała ona, wykonała i opracowała zasady wprowadzenia nowej identyfikacji wizualnej przez TVP S.A. Celem wprowadzenia nowego logo jest podkreślenie, że Telewizja Polska jest jedną organizacją.
Wraz z wprowadzeniem nowego logo TVP określiła w jednakowy sposób znak firmowy wszystkich jednostek organizacyjnych. Ich identyfikacja jest oparta na znaku korporacyjnym.

W projekcie znaku Korporacji wykorzystano dotychczasowy znak TVP 1. Uległ on jednak modyfikacji. Zmienione zostały proporcje i liternictwo. Przyjęto również kolorystykę Korporacyjną ( biało - granatową) oraz uroczystą (srebrno - granatową).

Każda Antena posługuje się ujednoliconym znakiem. Różnią się natomiast kolorem i cyfrą, która oznacza konkretną Antenę. Jedynie Telewizja Polonia wyróżniona jest nazwą. Wybrano następujące kolory dla poszczególnych anten:

TVP 1 biało - niebieski,
TVP 2 biało - pomarańczowy,
TVP 3 biało - zielony,
TVP Polonia biało - czerwony.

Na ekranach telewizorów znaki wszystkich Anten będą w wersji achromatycznej (biało - czarnej).

Zdjęcia nowego logo tutaj.

Dołącz do dyskusji: Nowe logo TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl