SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe twarze w lubelskim Radiu Centrum

Do działu Informacji i Publicystyki akademickiego Radia Centrum doszło dwóch nowych współpracowników - Dominik Smaga i Milena Biesaga.

Będą oni prowadzili codzienny magazyn informacyjny „Raport Reporterów”.

Dominik Smaga pracuje w “Dzienniku Wschodnim”, wcześniej przez wiele lat był dziennikarzem lubelskich rozgłośni - Radia Top, Radia Puls, Radia Rytm i Radia Eska Lublin. Milena Biesaga swoją karierę zaczynała w Radiu Centrum, przez ostatnie pół roku pracowała jako reporterka lubelskiego Radia eR.

Nowi współpracownicy włączą się w budowę odświeżonego wizerunku informacji i publicystyki w Radiu Centrum. Zajmą się szkoleniem młodego zespołu reporterów i wdrażaniem zmian, które od stycznia stacja wprowadza w swoich programach informacyjnych i publicystycznych. Efekty tych zmian już są widoczne dla słuchaczy. Popołudniowe podsumowanie wydarzeń dnia – “Raport Reporterów” – jest bardziej dynamiczne, m.in. dzięki doborowi informacji i nowym elementom programu (serwis sportowy i kulturalny). Większość prezentowanych wydarzeń jest poszerzana o komentarze specjalistów (politologów, socjologów). Centrum, jako radio akademickie, szeroko informuje również o ważnych wydarzeniach dla środowiska naukowego i studenckiego Lublina. Zmiany obejmują także nowe audycje w ramówce – m.in. magazyn “Retrospekcja” (podsumowanie wydarzeń akademickich).

Zmianom w funkcjonowaniu Działu Informacji i Publicystyki sprzyja także zacieśnienie współpracy w ramach sieci Polskich Rozgłośni Akademickich. W Lublinie tworzony jest magazyn “Flesz Wydarzeń”, w którym prezentowane są najważniejsze informacje, przygotowywane przez dziennikarzy rozgłośniakademickich z całej Polski.

Akademickie Radio Centrum, którego właścicielem jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, na lubelskiej antenie pojawiło się jesienią 1995 roku. Nadaje na częstotliwości 98,2 FM. Grupę docelową stanowią młodzi ludzie w wieku 15-35 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe twarze w lubelskim Radiu Centrum

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl