SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe wersje Windows Movie Maker i Photo Gallery

Microsoft opublikował nowe wersje programów Movie Maker i Photo Gallery.

Nowe wersje Windows Movie Maker i Photo Gallery

Najważniejszą nową funkcją w Movie Makerze, programie do edycji wideo, będzie stabilizacja obrazu. Niweluje ona wstrząsy, które utrudniały oglądanie nagrania. Pojawi się ona jednak tylko w wersji dla systemu Windows 8. Reszta nowości dostępna jest także dla Windows 7.

Ułatwione zostało wybieranie muzyki dla filmu. Z poziomu programu możliwe jest przeszukiwanie zasobów Vimeo Music Store, AudioMicro i Free Music Archive. Poza tym, dzięki wizualizacji ścieżki dźwiękowej, łatwiejsze ma być dopasowywanie obrazu do muzyki. Oprawę audio można również ulepszyć dzięki nowej ścieżce dźwiękowej dodanej specjalnie dla narracji. W nowym Movie Makerze znalazł się też edytor tekstu z większą ilością opcji.

W Photo Gallery, aplikacji do zarządzania zdjęciami, zmieniło się niewiele. Najważniejszy dodatek to funkcja Auto Collage. Za jej pomocą można automatycznie utworzyć kolaż maksymalnie siedmiu plików graficznych.

Microsoft ogłosił także partnerstwo z serwisem Vimeo. Teraz można publikować tam swoje nagrania i zdjęcia bezpośrednio przez Movie Maker lub Photo Gallery.

Nowe wersje obydwu aplikacji można pobrać wraz z pakietem Windows Essentials 2012 pod tym adresem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe wersje Windows Movie Maker i Photo Gallery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl