SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowoczesna platforma głosowa Energis Polska

Energis Polska rozbudował swoją platformę głosową

Nowa platforma składa się z dwóch central dostarczonych przez firmy Ericsson (Engine Integral) i Lucent Technologies (5ESS). Dzięki połączeniu dwóch działających niezależnie od siebie rozwiązań, Energis Polska rozbudował niezawodną platformę głosową, która w przyszłości pozwoli na udostępnianie nowych usług telekomunikacyjnych.

Unowocześnienie systemów służących do realizacji połączeń głosowych przebiegało dwuetapowo. W pierwszej kolejności zainstalowano i uruchomiono nową centralę telefoniczną 5ESS firmy Lucent. W drugim etapie połączony zespół specjalistów firm Energis i Ericsson przeprowadził migrację istniejącego systemu Engine Bridgehead firmy Ericsson do wersji Engine Integral.

Uruchomienie dwóch niezależnych central telefonicznych z jednej strony znacznie zwiększyło pojemność sieci głosowej Energis Polska, z drugiej umożliwia dynamiczne dzielenie ruchu telefonicznego na dwie centrale. W efekcie, żadna z central nie będzie nadmiernie obciążona, a w skrajnych sytuacjach operator będzie mógł przenieść ruch telefoniczny na jeden z systemów.

W trakcie unowocześnianie systemów głosowych Energis Polska, przeprowadzono pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie, migrację działającej centrali Ericsson Engine Bridgehead do Engine Integral. W trakcie migracji działały wszystkie usługi głosowe i realizowane były wszystkie połączenia.
Przygotowania do tej nietypowej operacji trwało sześć miesięcy i zaowocowało sprawnym przebiegiem procesu, a cała migracja trwała zaledwie kilka godzin.
Energis trzy lata temu zbudował swoją sieć głosową w Polsce w oparciu o technologię NGN dostarczoną przez Ericssona. Obecna instalacja Lucent 5ESS oraz migracja z systemu ENGINE Bridgehead do ENGINE Integral jest kolejnym krokiem w kierunku tworzenia nowoczesnej, zintegrowanej sieci klasy operatorskiej, łączącej usługi telekomunikacyjne, dostęp do Internetu i transmisję video. Nowe rozwiązania ponad dwukrotnie zwiększają możliwości sieci Energis oraz umożliwia integrację usług głosowych i IP w ramach jednej platformy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowoczesna platforma głosowa Energis Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl