SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy konkurs na prezesa PKO BP

Rada nadzorcza PKO BP postanowiła zakończyć konkurs na prezesa zarządu banku bez wybrania prezesa oraz ogłosić nowy, czwarty z kolei, konkurs na prezesa PKO BP.

Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego zdecydowała o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu bez rozstrzygnięcia i ogłosi nowy konkursu na fotel prezesa banku oraz wiceprezesów, podał bank w komunikacie w czwartek.

"Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego podjęła decyzję o zakończeniu rozpoczętego 22 lutego br. postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu PKO BP, bez wyłonienia kandydata" - czytamy w komunikacie.

"Jednocześnie rada nadzorcza zadecydowała o ogłoszeniu nowego postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu oraz wiceprezesów zarządu PKO BP"- czytamy dalej.

Bank podał, że zaproszenia do udziału w postępowaniu zostaną skierowane do osób wytypowanych przez radę nadzorczą. Wysłanie zaproszeń nastąpi po publikacji 18 maja br. ogłoszenia o postępowaniu kwalifikacyjnym w dzienniku "Rzeczpospolita".

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w terminie 14 dni od dnia wysłania zaproszenia, w siedzibie centrali banku, a otwarcie złożonych zgłoszeń nastąpi w pierwszym dniu roboczym po upływie tego terminu.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami zostaną przeprowadzone po upływie 7 dni od otwarcia złożonych w siedzibie PKO BP zgłoszeń.

Konkurs, który RN ogłosi w najbliższym czasie będzie już czwartym.

Na początku maja rada nadzorcza banku w ramach trzeciego konkursu przeprowadziła rozmowy z dwoma kandydatami na stanowisko prezesa zarządu: Marią Pasło-Wiśniewską i Andrzejem Klesykiem, który nie zakończył się wyborem prezesa. Jednocześnie RN zamknęła konkurs na wiceprezesa zarządu bez rozstrzygnięcia.

PKO BP od czerwca ub. roku pozostaje bez prezesa po tym, jak w czerwcu ub. r. z tego stanowiska odszedł Andrzej Podsiadło. Potem p.o. prezesa był Sławomir Skrzypek - obecnie prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), a następnie (do 10 kwietnia) Marek Głuchowski.

Na początku kwietnia RN postanowiła, że nowym p.o. prezesa będzie Rafał Juszczak, dotychczasowy wiceprezes PKO BP, który sprawuje tę funkcję od 11 kwietnia do czasu wyboru prezesa banku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy konkurs na prezesa PKO BP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl