SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy operator komórkowy Play rusza w marcu

Strata Netii na udziałach w P4 znacznie przekroczy 31 mln zł w 2007 r.

Strata Netii na udziałach w operatorze telefonii komórkowej P4 (marka Play) będzie w 2007 roku o wiele większa niż w ub. roku, kiedy wyniosła 31,0 mln zł. Przez najbliższy rok lub dwa Netia nie będzie wypłacała dywidendy, poinformował w piątek Jon Eastick, dyrektor finansowy spółki.

"Strata na P4 będzie w tym roku o wiele większa niż w roku ubiegłym, bo P4 zaczyna działalność w tym miesiącu" - powiedział Eastick podczas konferencji prasowej.

Dodał, że koszty na początku działalności spółki są bardzo wysokie.

Paweł Karłowski, dyrektor ds. komercyjnych Netii, powiedział, że usługi należącej do P4 sieci Play wystartują w końcu marca.

Netia będzie oferować pod swoją marką usługi komórkowe dla dużych klientów biznesowych.

"W zakresie klientów indywidualnych i małych firm P4 sama będzie prowadzić marketing. My chcemy zaoferować konwergentne usługi dla dużego biznesu" - powiedział Karłowski.

Netia chce do dystrybucji swoich usług wykorzystać sieć dystrybucyjną P4, które niedawno przejęła punkty sprzedaży sieci Germanos.

Eastick przyznał, że P4 - którego Netia jest mniejszościowym udziałowcem - straciło część z 300 punktów sprzedaży należących wcześniej do Germanosa na rzecz konkurencji.

"Germanos sklepy w dużych miastach kontroluje bezpośrednio. Są też subdealerzy, którzy mogą decydować, z kim współpracować, ale ich punkty sprzedaży nie są w strategicznych dla nas lokalizacjach" - powiedział dyrektor finansowy.

Netia zakończyła 2006 rok skonsolidowaną stratą netto w wysokości 378,4 mln zł przy 862,1 mln zł przychodów.

Eastick powiedział, że aż 355,0 mln zł straty to efekt korekty wyceny aktywów telefonii stacjonarnej spółki.

Netia poniosła w przeszłości duże nakłady na rozwój sieci telefonii stacjonarnej, a obecnie nie ma możliwości osiągnięcia na tych inwestycjach znacznych zysków, wyjaśnił. Stąd potrzeba utworzenia rezerwy.

"Jest to operacja bezgotówkowa, nasza pozycja finansowa pozostaje bardzo mocna. Mamy prawie 160 mln zł wolnych środków" - podkreślił.

Eastick powiedział też, że spółka nie będzie w najbliższym czasie wypłacała dywidendy.

"Aby płacić dywidendę, firma powinna być w zdecydowanym, wzrostowym trendzie, jeśli chodzi o rentowność" - powiedział dyrektor finansowy Netii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy operator komórkowy Play rusza w marcu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl