SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy prezes firmy 3M

Robert S. Morrrison, członek Rady Nadzorczej 3M Company, tymczasowym prezesem firmy 3M

Po ponad czterech latach kierowania i doskonałego zarządzania korporacją 3M - W. James McNerney Jr. odchodzi z firmy. Tymczasowym prezesem 3M Company został Robert S. Morrison. Jest członkiem Rady Nadzorczej 3M od 2002 roku.

Firma 3M Company podała, że Robert S. Morrison, były wiceprezes zarządu PepsiCo Inc. oraz były wiceprezes i dyrektor generalny Quaker Oats Co., został mianowany tymczasowym prezesem i dyrektorem generalnym. Mianowanie Morrisona jest skutkiem ogłoszonego wcześniej odejścia byłego prezesa i dyrektora generalnego 3M W. Jamesa McNerneya Jr.

"W imieniu całego Zarządu chciałbym podziękować Jimowi i życzyć mu jak największych sukcesów w Boeingu. Będziemy w 3M kontynuować jego dzieło"- powiedział Morrison. "Zespół przywódców 3M nadal będzie pracował nad rozwojem firmy, dbając o jej rynki i pracowników. Będziemy wspierać rozwój kultury firmy opartej na dbałości o konsumenta i odpowiedzialności, dbać o wzrost wartości firmy dla akcjonariuszy oraz rozwijać naszą innowacyjność i spójność działań."

Morrison poinformował, że firma zamierza rozpocząć szczegółowy i szybki proces selekcji kandydata na najwyższe stanowisko w 3M, w którym będą brani pod uwagę pracownicy firmy jak i osoby z zewnątrz. Komisji odpowiedzialnej za to zadanie przewodniczyć będzie członek zarządu 3M Vance D. Coffman, niedawny prezes zarządu i dyrektor generalny Lockheed Martin Corp.

"Firma wykształciła silne wewnętrzne zasoby kadrowe, jednakże Zarząd uważa za istotne rozważenie wszelkich możliwości przed podjęciem tej decyzji" - dodał Robert S. Morrison.

"Nie jesteśmy zaskoczeni ta decyzją. Moim zdaniem wprowadzona zmiana nie będzie miała wpływu na prowadzenie biznesu przez 3M Poland. Przejście pana Jamesa McNerneya do równie prestiżowej firmy jak Boening świadczy o tym jak dobrego mieliśmy głównego szefa. Jestem pewny iż jego inicjatywy i programy będą z sukcesem kontynuowane z 3M na świecie" - skomentował zaistniałe zmiany Piotr Freyberg, dyrektor zarządzający 3M Poland.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes firmy 3M

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl