SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy prezes RMF FM

Stanisław Tyczyński nie jest juz prezesem radia RMF FM. Zmiany mają związek z planami rozwoju grupy RMF FM

Stanisław Tyczyński nie jest już prezesem RMF FM, tylko szefem zarządu firmy Broker FM oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej RMF FM. Na stanowisku prezesa zastąpił go Kazimierz Gródek. Dyrektor Programowy radia RMF Tadeusz Sołtys oraz Dyrektor Generalny Ewa Miszczak-Dziurdzik jednocześnie objęli funkcje Wiceprezesów Zarządu Radia RMF FM.

O przeprowadzonych w piątek zmianach kadrowo-organizacyjnych w Grupie RMF poinformowała w poniedziałek rzeczniczka RMF FM Anna Kozłowska. Wyjaśniła, że zmiany te mają uporządkować kwestie organizacyjne w grupie RMF FM; są także związane z planami rozwoju holdingu.

RMF FM jest największą stacją radiową w Polsce o najwyższym udziale w rynku słuchalności wśród krajów europejskich. Po czternastu latach działalności stacji, Radia RMF FM słucha w każdym tygodniu średnio 22 mln słuchaczy. RMF FM posiada największy, ponad trzydziestoprocentowy, udział w radiowym rynku reklamowym. Ubiegły 2003 rok zakończył siedemnastoprocentowym wzrostem przychodów w stosunku do roku 2002. Spółka Radio Muzyka Fakty zamknęła 2003 rok bilansowy ponad 15,5 mln zyskiem netto.

STANISŁAW TYCZYŃSKI - Prezes Zarządu BROKER FM S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o.

Założyciel i Prezes pierwszej w Polsce niezależnej komercyjnej stacji radiowej. Większościowy akcjonariusz głównej spółki Grupy RMF - Broker FM S.A, pomysłodawca spektakularnych przedsięwzięć promocyjno-programowych realizowanych przez RMF FM, partner wielu światowych korporacji sektora medialnego, m.in. National Association of Broadcasters (NAB), Itelco, SES (Astra), Eutelsat, Andrew (USA), Studer, British Telecom, BBC, MTV Europe, VIVA Media, UPC czy Canal+.

MAREK DWORAK - Wiceprezes Zarządu BROKER FM S.A., Członek Rady Nadzorczej Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na Wydziale Ekonomiki Obrotu (kierunek cybernetyka ekonomiczna i informatyka). Z Grupą RMF związany jest od 1993 roku, pełniąc funkcje wiceprezesa zarządu Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o., od roku 1998 -obowiązki prezesa zarządu Broker FM S.A. Pan Marek Dworak jest od 2001 roku członkiem Business Centre Club.

KAZIMIERZ GRÓDEK - Prezes Zarządu Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o., Członek Zarządu BROKER FM S.A.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na Wydziale Prawa i Administracji, jest wpisany na listę radców prawnych.

Związany z Grupą RMF FM od 1995 roku. Uznany specjalista w zakresie prawa medialnego. Reprezentował interesy spółek Grupy RMF. Jednym z największych sukcesów Kazimierza Gródka był korzystny dla RMF wyrok NSA w sprawie niekonstytucyjnych zapisów koncesji RMF FM.

TADEUSZ SOŁTYS - Dyrektor Programowy, Wiceprezes Zarządu Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o.

Absolwent Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1985 roku w rozgłośniach studenckich oraz w Polskim Radiu. Z RMF FM związany od samego początku, czyli od 1990 roku. Był reporterem, dziennikarzem i prowadzącym główne pasma programowe (od 10 lat prowadzący poranny program RMF FM). Od kilku lat z-ca Dyrektora Programowego.

EWA MISZCZAK-DZIURDZIK - Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, wydział Pedagogiki. Związana z RMF FM od 1994 roku jako dziennikarz Agencji Informacyjnej, od 1997 r. pełniła funkcję sekretarza redakcji, odpowiedzialna za realizację programów RMF FM, od listopada 2000 roku pełniła obowiązki Dyrektora Anteny.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes RMF FM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl