SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy Prezes Zarządu TVN24

- Podjąłem się nowej roli, bo mam znakomite grono współpracowników i znam firmę od podszewki - powiedział nam Adam Pieczyński.

Rewolucyjne zmiany w zarządzie TVN 24. Wczoraj oficjalnie poinformowano, że z dniem 4 sierpnia 2005 roku Maciej Sojka złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu TVN24.

Na jego miejsce powołało Adama Pieczyńskiego, dotychczasowego Wiceprezesa i Dyrektora Programowego TVN24.

Maciej Sojka pozostanie wewnątrz Grupy ITI i zajmie się rozwojem nowych projektów.

"Kiedy powierzono mi misję tworzenia TVN24 pierwszą osobą, do której zwróciłem się z propozycją współpracy był Adam. Przez ostatnie lata uczestniczył we wszystkich ważnych decyzjach, a Jego praca nad programem TVN24 odegrała kluczową rolę w sukcesie spółki. Cieszę się, że dziś kiedy stoją przede mną nowe wyzwania, to właśnie Jemu mogę przekazać moje obowiązki" - powiedział ustępujący Prezes Zarządu Maciej Sojka.

"Dzięki odwadze i umiejętnościom Maćka zawsze wyprzedzaliśmy wydarzenia i konkurencję. Nie mam wątpliwości, że udało się nam stworzyć silny zespół, który nadal będzie wyznaczał kierunek rozwoju informacji telewizyjnej w Polsce. Jesteśmy silną spółką tworzącą kanały tematyczne. Pokazaliśmy, że można na nich zarabiać pieniądze i mamy pomysły, jak umacniać nasza pozycję rynkową…" - powiedział Adam Pieczyński, nowy Prezes Zarządu TVN24.

A czy nowy Prezes zamierza wprowadzić jakieś zmiany?

- Firma jest w dobrej kondycji. Nie można jednak zapominać, że rzeczywistość medialna zmienia się błyskawicznie. Nowe media (Internet, telefonia komórkowa) a także zbliżająca się wielkimi krokami naziemna telewizja cyfrowa to szansa no rozwój TVN24. Jesteśmy dużym producentem tzw. contentu i musimy w większym stopniu to wykorzystać. Wzmacnianie samego zespołu dziennikarskiego dzieje się bezustannie, ale nie ukrywam, że chciałbym, aby tempo i zakres pracy nad poszukiwaniem nowych pracowników były większe. Będzie się to wiązało m.in. ze wzmocnieniem działu HR. Wyławianie nowych talentów to - można powiedzieć - nasza specjalność - dodał Adam Pieczyński.

Adam Pieczyński nadal pozostanie Redaktorem Naczelnym "Faktów".

- Moi najbliżsi współpracownicy już przejęli, a przejmą w jeszcze większym stopniu odpowiedzialność za bieżący program TVN24. Mówiąc o najbliższych współpracownikach myślę o Grzegorzu Miecugowie (odpowiedzialny za publicystykę), Sebastianie Podkościelnym (news), Romanie Młodkowskim (biznes), Grzegorzu Płazie (sport). Ważną rolę pełni też Danuta Kondratowicz (sekretarz programowy TVN24) - powiedział serwisowi Wirtualnemedia.pl Adam Pieczyński.

Po odejściu Sojki w zarządzie TVN 24 pozostaną Adam Pieczyński (prezes), Olgierd Dobrzyński (wiceprezes i dyrektor finansowy) oraz Joanna Kloskowska (członek zarządu i dyrektor marketingu). W lipcu zarząd spółki opuścił Piotr Radziszewski, który od września w TVP obejmie stanowisko szefa biura programowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy Prezes Zarządu TVN24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl