SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Ricz Pospołyta Polska” nowym programem dla Ukraińców na antenie Resetu Obywatelskiego

Od niedzieli, 20 marca, do redakcji Resetu Obywatelskiego (Fundacja Arbitror) dołączył Igor Isajew, ukraiński bloger i aktywista. Będzie prowadził swoją coniedzielną audycję pt. „Ricz Pospołyta Polska”, poświęconą życiu Ukraińców w Polsce.

Article

Isajew pracował przed laty w Polskim Radiu, potem (w 2021 roku) dołączył do Halo.radia, z którym już nie współpracuje. Teraz dołącza do redakcji Resetu Obywatelskiego z programem „Ricz Pospołyta Polska”. - Polska konstytucja zaczyna się od słów, że Rzecz Pospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Dla tysięcy Ukraińców i Ukrainek jest ona „Riczą Pospołytą”, także naszym dobrem wspólnym. I ona się tworzy i rozrasta teraz, na naszych oczach. Jak? Co się odbywa w tej Riczy Pospolitej, czego Polak lub Polka może nie dostrzec? – czytamy w opisie programu.

Premiera cyklu odbyła się w niedzielę, 20. marca o 18:00 na kanale Resetu Obywatelskiego. Pierwszym gościem Isajewa był mieszkający w Polsce Rosjanin George Nurmanov, który od trzech tygodni pomaga jako wolontariusz w nieoficjalnym punkcie recepcyjnym dla uchodźców w pomieszczeniach dawnego supermarketu Tesco w Przemyślu. W programie jest też czas na wiadomości po ukraińsku i przegląd prasy, przygotowany w tym języku.

Igor Isajew jest aktywistą i autorem bloga „Ukrainiec w Polsce”. Autor często wywołuje w przestrzeni publicznej kontrowersje. Ostatnio zrobiło się o nim głośno z powodu zarzutów o znieważenie Rzeczypospolitej Polskiej na swoim blogu we wpisie z października 2020 r.

W listopadzie 2021 roku Reset Obywatelski zmienił ramówkę. Zagościło w niej wówczas siedem nowych audycji, pojawili się też nowi prowadzący, m.in. Kazimierz Wóycicki, Małgorzata Kolińska-Dąbrowska i Blanka Katarzyna Dżugaj. Ruszył też serwis internetowy kanału.

Pod koniec ub. tygodnia na terenie Ukrainy rozpoczęło nadawanie Radio RMF Ukraina, adresowane do uchodźców. Słychać je we Lwowie oraz w obwodach tarnopolskim i wołyńskim. Oprócz tego stacja produkuje specjalne serwisy informacyjne dla wszystkich zainteresowanych rozgłośni w tym kraju.  W pomoc osobom trafiającym do Polski zaangażowało się także Polskie Radio. Od kilku dni na tej antenie trzy razy dziennie można słuchać wiadomości w języku ukraińskim. Serwisy są emitowane o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, a przygotowują je dziennikarze Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

Dołącz do dyskusji: „Ricz Pospołyta Polska” nowym programem dla Ukraińców na antenie Resetu Obywatelskiego

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M
Czemu ten dziarski "męszczyzna" aktualnie nie przebywa na Ukrainie? Niech ze swoimi tęczowymi postulatami wojuje u siebie.
3 0
odpowiedź
User
Antychazar
Polska to głupi naród,za własne pieniądze chodujemy obornik
3 0
odpowiedź
User
sai
Na ukraine walczyć, a nie rządzić się w Polsce!!! Byczek taki, to mógłby czołgi popychać.Nie chcemy takich wołyńców w Polsce. Won!!!
3 0
odpowiedź