SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanały telewizyjne AXN w rękach greckiej firmy

Grecka Antenna Group przejmuje kanały Sony Pictures Television Network w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce zmiana obejmie stacje telewizyjne AXN, AXN Black, AXN White, AXN Spin i serwis streamingowy AXN Now.

Article

Transakcja łącznie obejmuje 22 stacje telewizyjne oraz dwa serwisy OTT na 12 rynkach. Poza kanałami AXN w regionie to m.in. węgierskie Viasat 3 i Viasat 6 i Sony Channel. Choć Antenna Group wymienia w komunikacie także kanały Viasat w regionie, to chodzi jedynie o wcześniej wspomniane stacje z rynku węgierskiego. Sony kupił je w 2015 roku.

Właściciel Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature i Epic Drama nie zmieni. - Grupa Viasat World jest niezależną spółką medialną, nie jest częścią Sony Networks ani Antenna Group i ta transakcja nie ma na nią wpływu - informuje portal Wirtualnemedia.pl Karin Heijink, SVP Content, Marketing & Products Viasat World. Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w najbliższym czasie grecki właściciel nie planuje rebrandingu kanałów AXN na polskim rynku.

Zobacz także: Serial „Układ” od 5 października w AXN (zdjęcia)

Antenna Group chce rozszerzyć ofertę kanałów

Nowo nabyte kanały rozrywkowe i usługi na żądanie są w ofercie 90 proc. operatorów płatnej telewizji i docierają do 24 mln abonentów na 12 terytoriach: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna i Czarnogóra. Emitują mieszankę oryginalnych produkcji i międzynarodowych programów produkowanych przez największe studia, w tym Sony Pictures Entertainment, CBS, Warner Bros, NBC Universal, Disney i eOne.

Antenna Group zapowiada, że będzie dążyć do rozszerzenia oferty tych kanałów i będzie inwestować w serwisy streamingowe. Kanały i usługi firmy docierają obecnie do 150 mln odbiorców, a ich wartość w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przekracza 1 mld euro.

- Antenna Group nieustająco poszukuje możliwości inwestycji  w sektorze  medialnym na całym świecie, region Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje dla nas ważnym celem. Inwestujemy w tym regionie od ponad 20 lat, starając się zapewnić lokalnie najlepsze programy rozrywkowe i informacyjne. To przejęcie jest kolejnym krokiem w tym kierunku, jednocześnie otwierającym perspektywę dalszego wzrostu na tych rynkach - stwierdził Theodore Kyriakou, dyrektor generalny Antenna Group.

- Cieszę się, że mogę powitać w Antenna Group zespoły Sony Networks w Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie. Razem wznowimy nasze starania na rzecz zapewnienia rozrywki rzeszom fanów, którzy zaufali AXN i Viasat, a tym samym potwierdzimy naszą pozycję jako preferowanego partnera dostarczającego treści dla operatorów płatnej telewizji i reklamodawców, którzy podzielają nasze ambicje rozwijania rynku płatnej telewizji w Europie Środkowo-Wschodniej - przekonywał Adam Theiler, dyrektor generalny płatnych kanałó telewizyjnych w Antenna Group.

Grecka firma inwestuje m.in. w Rumunii

Antenna Group, lepiej znana jako ANT1 Group jest obecnie największą firmą medialną w Grecji. Rozpoczęła działalnosć w 1989 roku ANT1 wraz z uruchomieniem Radio 97.2 (obecnie Easy 97.2), stacji radiowej w Atenach. W tym samym roku uruchomiła ANT1 Radio 97.5 Thessaloniki (obecnie Easy 97.5). W 1990 roku powstała z kolei ANT1 Television. Później spółka inwestowała także w usługi dostępu do internetu. Obecnie jest właścicielem rozgłośni radiowych Kiss FM, Magic FM, Rock FM, One FM w Rumunii, Mołdawii i na Cyprze. W Rumunii nadaje też muzyczne kanały telewizyjne Kiss TV, Magic TV, Rock TV. Na Cyprze kanał ANT1.

Średni udział AXN w Polsce w 2020 roku wyniósł 0,29 proc.

Dołącz do dyskusji: Kanały telewizyjne AXN w rękach greckiej firmy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
S o n y w i e, ż e D i s n e y i W a r n e r nie s p r z e d a d z ą nic n o w e g o, bo w s z y s t k o i d z i e w s t r e a m i n g. M ą d r y r u c h, a na A X N za k i l k a l a t co d r u g i s e r i a l to b ę d z i e g r e c k a t e l e n o w e l a.
odpowiedź
User
Aldek
Choć główny kanał AXN mogło SONY sobie zostawić. Mogli przecież zrobić rebranding na kanał SONY TV, na którym by były emitowane filmy i seriale wyprodukowane tylko i wyłącznie przez tego nadawcy.
odpowiedź
User
gonzo
Wsio ryba. Od lat na kanałach AXN leci chała, a dodatkowo chyba więcej reklam niż seriali.
odpowiedź