SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanały telewizyjne AXN w rękach greckiej firmy

Grecka Antenna Group przejmuje kanały Sony Pictures Television Network w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce zmiana obejmie stacje telewizyjne AXN, AXN Black, AXN White, AXN Spin i serwis streamingowy AXN Now.

Article

Transakcja łącznie obejmuje 22 stacje telewizyjne oraz dwa serwisy OTT na 12 rynkach. Poza kanałami AXN w regionie to m.in. węgierskie Viasat 3 i Viasat 6 i Sony Channel. Choć Antenna Group wymienia w komunikacie także kanały Viasat w regionie, to chodzi jedynie o wcześniej wspomniane stacje z rynku węgierskiego. Sony kupił je w 2015 roku.

Właściciel Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature i Epic Drama nie zmieni. - Grupa Viasat World jest niezależną spółką medialną, nie jest częścią Sony Networks ani Antenna Group i ta transakcja nie ma na nią wpływu - informuje portal Wirtualnemedia.pl Karin Heijink, SVP Content, Marketing & Products Viasat World. Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w najbliższym czasie grecki właściciel nie planuje rebrandingu kanałów AXN na polskim rynku.

Zobacz także: Serial „Układ” od 5 października w AXN (zdjęcia)

Antenna Group chce rozszerzyć ofertę kanałów

Nowo nabyte kanały rozrywkowe i usługi na żądanie są w ofercie 90 proc. operatorów płatnej telewizji i docierają do 24 mln abonentów na 12 terytoriach: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna i Czarnogóra. Emitują mieszankę oryginalnych produkcji i międzynarodowych programów produkowanych przez największe studia, w tym Sony Pictures Entertainment, CBS, Warner Bros, NBC Universal, Disney i eOne.

Antenna Group zapowiada, że będzie dążyć do rozszerzenia oferty tych kanałów i będzie inwestować w serwisy streamingowe. Kanały i usługi firmy docierają obecnie do 150 mln odbiorców, a ich wartość w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przekracza 1 mld euro.

- Antenna Group nieustająco poszukuje możliwości inwestycji  w sektorze  medialnym na całym świecie, region Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje dla nas ważnym celem. Inwestujemy w tym regionie od ponad 20 lat, starając się zapewnić lokalnie najlepsze programy rozrywkowe i informacyjne. To przejęcie jest kolejnym krokiem w tym kierunku, jednocześnie otwierającym perspektywę dalszego wzrostu na tych rynkach - stwierdził Theodore Kyriakou, dyrektor generalny Antenna Group.

- Cieszę się, że mogę powitać w Antenna Group zespoły Sony Networks w Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie. Razem wznowimy nasze starania na rzecz zapewnienia rozrywki rzeszom fanów, którzy zaufali AXN i Viasat, a tym samym potwierdzimy naszą pozycję jako preferowanego partnera dostarczającego treści dla operatorów płatnej telewizji i reklamodawców, którzy podzielają nasze ambicje rozwijania rynku płatnej telewizji w Europie Środkowo-Wschodniej - przekonywał Adam Theiler, dyrektor generalny płatnych kanałó telewizyjnych w Antenna Group.

Grecka firma inwestuje m.in. w Rumunii

Antenna Group, lepiej znana jako ANT1 Group jest obecnie największą firmą medialną w Grecji. Rozpoczęła działalnosć w 1989 roku ANT1 wraz z uruchomieniem Radio 97.2 (obecnie Easy 97.2), stacji radiowej w Atenach. W tym samym roku uruchomiła ANT1 Radio 97.5 Thessaloniki (obecnie Easy 97.5). W 1990 roku powstała z kolei ANT1 Television. Później spółka inwestowała także w usługi dostępu do internetu. Obecnie jest właścicielem rozgłośni radiowych Kiss FM, Magic FM, Rock FM, One FM w Rumunii, Mołdawii i na Cyprze. W Rumunii nadaje też muzyczne kanały telewizyjne Kiss TV, Magic TV, Rock TV. Na Cyprze kanał ANT1.

Średni udział AXN w Polsce w 2020 roku wyniósł 0,29 proc.

Dołącz do dyskusji: Kanały telewizyjne AXN w rękach greckiej firmy

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
S o n y w i e, ż e D i s n e y i W a r n e r nie s p r z e d a d z ą nic n o w e g o, bo w s z y s t k o i d z i e w s t r e a m i n g. M ą d r y r u c h, a na A X N za k i l k a l a t co d r u g i s e r i a l to b ę d z i e g r e c k a t e l e n o w e l a.
odpowiedź
User
kolis
Macie super filtry blokujące, że trzeba tak pisać zwykłe komentarze xd
odpowiedź
User
Aldek
Choć główny kanał AXN mogło SONY sobie zostawić. Mogli przecież zrobić rebranding na kanał SONY TV, na którym by były emitowane filmy i seriale wyprodukowane tylko i wyłącznie przez tego nadawcy.
odpowiedź