SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy zakup Bauera

Wydawnictwo Bauer nabyło nowy tytuł prasowy

4 czerwca br. wydawnictwo Bauer nabyło od Migut Media prawa do wydawania tygodnika "Motor".

Przejęcie praw do tytułu nastąpi od numeru 28. tygodnika, który ukaże się na rynku w pierwszym tygodniu lipca br. Wszyscy pracownicy redakcji "Motoru" otrzymali propozycję pracy w Wydawnictwie Bauer.

Tygodnik "Motor" jest najstarszym tytułem motoryzacyjnym w Polsce, ukazuje się od roku 1952. W roku ubiegłym średni nakład tygodnika wynosił 70 tys. egz.

Sprzedaż prawa do wydawania tygodnika "Motor" jest realizacją strategii Migut Media S.A. zmierzającej do koncentracji tytułów prasowych w segmencie czasopism typu business-to-business.

Wydawnictwo Bauer jest największym wydawcą magazynów w Polsce, obecnym na listach największych polskich przedsiębiorstw. Zatrudnia 900 osób, drukuje 33 mln egzemplarzy nakładu miesięcznie, wydaje 31 tytułów, posiada własną drukarnię w Ciechanowie, największą tego typu w Europie Środkowowschodniej.

W I kwartale br. Wydawnictwo Bauer odnotowało największe przychody reklamowe na rynku magazynów w Polsce  49,5 mln zł. (wg. Expert Monitora, styczeń-kwiecień 2003, przychody wg. cenników bez autopromocji) .
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy zakup Bauera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl