SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Od lipca nowa struktura TVP. Jakie zmiany?

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej w poniedziałek 11 marca br. zatwierdziła nowy regulamin organizacyjny spółki oraz nowy regulamin jej zarządu. Dzięki temu TVP będzie mogła zmienić swoją strukturę. Zmiany mają wejść w życia od lipca br.

Od lipca nowa struktura TVP. Jakie zmiany?

Nowa struktura przewiduje m.in. utworzenie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w oparciu o obecną Agencję Produkcji Audycji Informacyjnych oraz redakcje programów informacyjnych: „Wiadomości”, „Teleexpressu”, „Panoramy”, a także kanał TVP Info i kanał internetowy TVP Parlament.

Postanowiono również o utworzeniu nowej jednostki - Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej poprzez połączenie zadań Agencji Produkcji Telewizyjnej i Agencji Filmowej. Agencja ta zajmie się zarządzaniem całym majątkiem produkcyjnym spółki, co ma doprowadzić do lepszego wykorzystania posiadanych zasobów.

Telewizyjna Agencja Informacyjna będzie w zakresie nadzoru prezesa Juliusza Brauna, a Agencja Produkcji Telewizyjnej i Filmowej - członka zarządu Mariana Zalewskiego. Pod nadzorem Zalewskiego pozostanie nadal Ośrodek Programów Regionalnych, który będzie koordynować programy regionalne, tworzone przez poszczególne oddziały oraz programować i zarządzać pasmem wspólnym oddziałów terenowych - będzie ono nadawane w ramach nowego kanału regionalnego, który zastąpi dotychczasowe TVP Info.

W pionie finansowym poszerzony i zmieniony zostanie zakres działalności dotychczasowych biur: Planowania i Kontrolingu oraz Finansów, na bazie których powstaną Biuro Kontrolingu i Restrukturyzacji (pozostaje nadal w zakresie nadzoru Brauna) oraz Biuro Rachunkowości (nadzór członka zarządu Bogusława Piwowara).

W związku z korektą zakresów działania zmienione zostaną również nazwy szeregu dotychczasowych biur i jednostek organizacyjnych.

Zmiany w strukturze są mniejsze niż pierwotnie zakładano, powstaną bowiem np. cztery redakcje tematyczne: kultury, społeczno-publicystycznej, dokumentu i sportu, które miały być ponad poszczególnymi antenami.

Nowe regulaminy wchodzą w życie od 1 lipca br. Do tego czasu przygotowane zostaną szczegółowe zasady organizacji i współpracy poszczególnych jednostek TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Od lipca nowa struktura TVP. Jakie zmiany?

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dożynki
TAI, czyli państwo w państwie. To już było. Wraca stare. Z nowości - cała manipulacja informacją w rękach PO (na wybory). Jednak wyniki otwarcia kolejnej ramówki wiosennej: Jedynka 10%, Dwójka 9% wskazują, że Jaś nie doczeka.
25 11
odpowiedź
User
yudyta
Żenada jakaś. Kiedyś z wielkim hukiem rozwiązywali TAI, żeby teraz znów do stworzyć? Wtedy też miałby być to oszczędności. Teraz znów oszczędzają tylko w drugą stronę? A minister skarbu p. Budzanowski siedzi i patrzy.
15 9
odpowiedź
User
prezes
jedyna nadzieja i szansa dla tvp info,to natychmiastowe przejecie kanalu przez Brauna ! w przeciwnym razie od lipca nie bedzie juz czego przejmowac
10 18
odpowiedź
User
Świadek Historii
Przecież na milość boska TAI juz kiedys było ????? to co znów wracamy do tego o byo wymyslone i calkiem niexlem pod warunkiem, ze były pienieadze, funkcjonoało .... przypominam zapominalskim, ze TAi o jdna literke skrocił niejaki Brońcio Widsztajn, kidy nastał w 2006 roku w kwietniu .. a dyrektorem AI (AJAJAJAJAJAJAJAJ) zrobił swojego kolezkę z Paryza niejakiego Mietkwoskiego Andrjiuszke, Ów Mietkowski z dyrektorowania w AI (AJAJAJAJAJAJAJ) odszedł w roli męczennika z odszkodwoaniem w wyokosci 500 000 PLN. :-) :-) :-)
15 10
odpowiedź
User
koszmarek
TAI !!!ale to już było,no ale podobno do tej samej rzeki się nie wchodzi.Znowu jakiś szmal do roztrwonienia na odprawy premie extrasy i inne bo abonentów się zmusza i zastrasza sądami i komornikami za niepłacenie haraczu na molocha pożerającego wlasny ogon
15 8
odpowiedź