SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brytyjski regulator będzie miał większą kontrolę nad treściami BBC

Ofcom (Office of Communications), brytyjski regulator rynku mediów i telekomunikacji, zapowiedział zmiany w kontroli BBC. Rząd zaproponował, że urząd miał większy wpływ na usługi cyfrowe nadawcy, głównie na stronę internetową BBC News. 

Reforma zakłada, że Ofcom będzie mógł podejmować „działania egzekucyjne”, jeśli artykuły w BBC News nie spełniają odpowiednich standardów publikacji. Na tym etapie nie sprecyzowano szczegółów. Zmiany mają jednak dać Brytyjczykom poczucie, że nadawca publiczny jest rozliczany z tego, co robi. BBC w komentarzu stwierdziło, że pozostaje "źródłem numer jeden wiarygodnych informacji".

Obecnie Ofcom jako organ regulacyjny nadzoruje produkcję telewizyjną, radiową i streamingową BBC, ale nie ma formalnych uprawnień do kontroli materiałów internetowych BBC. Może jedynie opiniować, czy treści online spełniają standardy redakcyjne. W założeniu rządu, uprawnienia Ofcomu mają zostać rozszerzone o dozór nad stroną internetową BBC News i kanałem tego medium na YouTube.

Reforma BBC

W Wielkiej Brytanii trwa obecnie debata nad reformami publicznych mediów. Jesienią ubiegłego roku dyrektor generalny BBC Tim Davie powiedział, że BBC musi utrzymać pozycję na rynku i zatrzymać najlepszych pracowników w obliczu trudnej sytuacji gospodarczej i konkurencji ze strony platform streamingowych.

W listopadzie ubiegłego roku BBC skrytykowało rząd za podniesienie składki na abonament telewizyjny o kwotę mniejszą niż przewidywano, co spowodowało u nadawcy dziurę budżetową wynoszącą 90 mln funtów (113 mln dolarów).

Dołącz do dyskusji: Brytyjski regulator będzie miał większą kontrolę nad treściami BBC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl