SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Ofensywa TV Republika. Nowa siedziba, serwisy co godzinę i duża kampania

Telewizja Republika przenosi się do nowej siedziby w Warszawie, w którym zamierza urządzić dwa studia telewizyjne. Stacja przymierza się do rozpoczęcia emisji serwisów informacyjnych co godzinę i planuje szeroką kampanię reklamową.

Piotr Barełkowski Article

W ramach prowadzonej jesienią ub.r. publicznej oferty akcji Telewizji Niezależnej, nadawcy TV Republika, zebrano w sumie 4,3 mln zł od inwestorów (więcej na ten temat). To mniej niż zakładano, bo stacja chciała z emisji pozyskać 8,4 mln zł. Spółka jest jednak zadowolona z osiągniętego wyniku, bo przeprowadziła także emisję prywatną skierowaną do wybranych osób i podmiotów. - W sumie obie emisje przyniosły niemal 6,5 mln zł - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej, nadawcy TV Republika.

Ponad 2 mln zł spółka zainwestowała w nową siedzibę, która zlokalizowana będzie w kompleksie biurowym na warszawskiej Woli przy ul. Dzielnej. Przeprowadzka redakcji telewizji z dotychczasowego budynku przy ul. Farbiarskiej już się rozpoczęła i ma potrwać do połowy przyszłego miesiąca.

W nowej siedzibie powstaną tam dwa wirtualne studia. Jak informuje Barełkowski, w jednym realizowane będą serwisy informacyjne, w drugim programy publicystyczne. Stacja bowiem na przełomie marca i kwietnia br. planuje wprowadzić nową ramówkę z serwisami nadawanymi o pełnych godzinach i skrótami informacji w połówkach (obecnie nie ma newsów w ciągu dnia, a popołudniu i wieczorem programy informacyjne ukazują się o nieregularnych porach). - Staniemy się z kanału publicystyczno-informacyjnego stacją informacyjno-publicystyczną - podkreśla Barełkowski.

Stacja zakupiła też trzy samochody dla reporterów, umożliwiające nadawanie relacji na żywo z wykorzystaniem internetu satelitarnego. Reszta pozyskanych z emisji środków pójdzie na dużą kampanie reklamową, która ma ruszyć wiosną. TV Republika, dotąd reklamująca się w zaprzyjaźnionych mediach jak tygodniki “Do Rzeczy” czy “Gazeta Polska”, planuje szerokie działania promocyjne w prasie, internecie i na outdoorze.

Telewizja Republika nadaje od maja ub.r. Jest kanałem informacyjno-publicystycznym o profilu konserwatywnym. Programy na antenie stacji prowadzą znani publicyści jak Rafał Ziemkiewicz, Joanna Lichocka, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Katarzyna Gójska-Hejke czy Anita Gargas. Stacja dostępna jest w internecie, na platformie Cyfrowego Polsatu i w sieciach kablowych, m.in. w UPC Polska, Vectra, Inea i Toya.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ofensywa TV Republika. Nowa siedziba, serwisy co godzinę i duża kampania

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Braun na prezesa
i sukces murowany.
84 81
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Dobrze, że przeczytałem ten materiał w nocy, nim obudzą się lemingi i zaczną swoje rzygi na forum. A najgorsze, że to w kółko to samo: pisowska stacja, zaraz upadną, niepokorni, co biorą kasę za pracę, Gmyz-trotyl itp. Zero inwencji.
odpowiedź
User
Z POsumie…...
dziennikarze wyklęci mają się, jak święci
63 37
odpowiedź
User
jesTEŚCIE
Dworak z PSLem do rady nadzorczej i jesteście ustawieni.
28 21
odpowiedź
User
Fu!
60 Gmyzów w sandałach na godzinę?
78 54
odpowiedź