SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” liderem - „Panorama”, „Wiadomości” „Wydarzenia” i „Teleexpress” na plusie

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w listopadzie br. były „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS. Dziennik odnotował jedyny spadek w zestawieniu. Z kolei liderem wśród wzrostów była „Panorama” TVP2 i TVP Info - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN i TVN24 BiS w listopadzie 2019 roku oglądało średnio 3,11 mln widzów, co zapewniło tym stacjom 21,78 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej program stracił 4,55 proc. widzów, czyli 148 tys. oglądających, a jego udział spadł z 22,34 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia oglądalność „Faktów” w TVN w zeszłym miesiącu wyniosła 2,82 mln widzów, a w TVN24 BiS - 294 tys.

Kilka dni temu Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i „Faktów”, szef pionu informacji TVN „postanowił zakończyć pracę zawodową i poświęcić swój czas rodzinie”. Jego stanowisko objął Michał Samul, który współpracował z nim od początku istnienia TVN24. Przez najbliższe miesiące Adam Pieczyński będzie pełnił rolę doradcy zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

Drugi był „Teleexpress”* TVP1 i TVP Info. Widownia tego dziennika zwiększyła się o 0,32 proc. (10 tys. osób) do 3,09 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku wzrósł z 27,12 proc. do 27,50 proc.

Dziennik ten w TVP1 śledziło 2,37 mln widzów, a w TVP Info było to 691 tys. osób.

Podium uzupełniają „Wiadomości”, których oglądalność w Jedynce i TVP Info w ciągu roku wzrosła o 6,14 proc., czyli o 175 tys. widzów. W listopadzie 2019 roku wyniosła 3,03 mln osób (2,38 mln w TVP1 i 659 tys. w TVP Info). Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 20,41 proc. (rok wcześniej było to 18,76 proc.).

Jarosław Olechowski: Postawiliśmy na dynamiczny przekaz

- Systematyczny wzrost widowni „Wiadomości” to dowód na to, że Widzom spodobał się nasz sposób prezentowania informacji. Postawiliśmy na dynamiczny przekaz. Materiały są krótsze, ale dzięki temu możemy zmieścić w każdym wydaniu więcej informacji. Reporterzy „Wiadomości” są wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy - niezależnie od szerokości geograficznej. Zyskujemy Widzów także dzięki supernowoczesnej technologii. Po modernizacji i rozbudowie studia Wiadomości zyskaliśmy nowe możliwości prezentowania informacji, którymi nie dysponuje konkurencja - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu i Polsatu News. Widownia wyniosła 2,25 mln osób, po wzroście o 0,36 proc. (8 tys. widzów). Średnia widownia „Wydarzeń” na głównej antenie wyniosła 2,02 mln osób, a w Polsacie News było to 234 tys.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 i TVP Info wzrósł o 6,28 proc. (najbardziej w zestawieniu) do 1,84 mln widzów (1,28 mln w Dwójce i 563 tys. w stacji informacyjnej).

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w listopadzie 2019 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 5,16 proc. do 1,08 mln oglądających. Jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które śledziło 884 tys. osób (w dół o 0,17 proc.). Podium uzupełnia „Teleexpress”* (676 tys. widzów; + 2,82 proc.).

Czwarte były „Wiadomości” (647 tys. widzów; - 0,90 proc.), a piąta - „Panorama” (404 tys. widzów; + 23,35 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

* Wszystkie powyższe dane „Teleexpressu” nie obejmują specjalnego trwającego kilka minut wydania, które wyemitowane zostało w niedzielę, 24 listopada br. przed godz. 16.00 - tuż przed transmisją Finału Eurowizji Junior 2019. Z uwzględnieniem danych tego wydania dziennik w 4+ miał 3,06 mln widzów (27,26 proc. udziału).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” liderem - „Panorama”, „Wiadomości” „Wydarzenia” i „Teleexpress” na plusie

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
No, no Olechowski to jest jednak fachura, nic nie zmienił w przekazie Wiadomości ale pod jego rządami program zyskuje widownię. Poprzedniczka tylko traciła widzów ;)
odpowiedź
User
Marlon
Widać wyraźnie, ze Fakty maja kryzys. Wydania sa nudne, tematy powtarzalne, w kółko wałkują to samo. Wyczuwa sie brak pieniędzy na produkcje. Na tym tle Wiadomości są jak rozpędzony bolid - ciekawy dobór tematów, zróżnicowana tematyka. Owszem jest mocna polityka często robiona po bandzie ale to tylko element składowy większej całości. Czuć rozmach. Reporterzy jeżdżą po świecie, maja fajne tematy społeczne i sporo newsow „celebryckich” - wreszcie ktoś zauważył ze tvp ma gwiazdy! Nie dziwie sie ze Wiadomościom rośnie widownia, a Faktom spada
odpowiedź
User
Koral
Te tłumy 18/19 czy 20paro latków oglądających Fakty jako grupa komercyjna hahahahaha
odpowiedź