SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV nokautuje konkurencję, Discovery Channel wyprzedził TVP Historię

W październiku br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem pochwalić się mógł Canal+ Discovery, a na przeciwnym biegunie ex aequo znalazły się Polsat Viasat Nature i Adventure.

Udział kanału Fokus TV w październiku 2017 roku wyniósł 0,93 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 24 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem było Discovery Channel, które awansowało z miejsca trzeciego. Jego udział w rynku to 0,57 proc., po wzroście o 5,56 proc.

Na ostatnią lokatę podium spadła TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,53 proc., po spadku udziału w porównaniu do października ub.r. wynoszącym 3,64 proc.

Na 21. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego br., a jego średni udział w październiku br. wyniósł 0,03 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Canal+ Discovery, którego wynik zwiększył się o połowę. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu wzrósł do 0,03 proc. Awansowała ona z 22. na również 21. pozycję.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazły się dwie stacje: Polsat Viasat Nature i Adventure, których udziały zmalały o połowę. Wynik tego pierwszego kanału wyniósł 0,03 proc., a drugiego - 0,01 proc.

W grupie komercyjnej w październiku 2017 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,91 proc., po wzroście o 10,98 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,83 proc. (zwiększył się on o 10,67 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,41 proc.; w dół o 16,33 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem również pochwalić się mógł kanał Canal+ Discovery, którego średni wynik wzrósł o 33,33 proc. do 0,04 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazły się dwa kanały: CBS Reality i H2 - ich strata wyniosła 62,50 proc. do 0,03 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV nokautuje konkurencję, Discovery Channel wyprzedził TVP Historię

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
Dyrektorowi TVP Historia gratulujemy sukcesu
odpowiedź
User
Marco
PiS jednoczy siły, żeby TVP rosło w siłę :D Ale TVP Historia obiektywnie jet naprawdę dobre.
odpowiedź