SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Seriale na czele kanałów filmowo-serialowych w I półroczu, duży wzrost FOX w czołówce

Pozycję niekwestionowanego lidera oglądalności wśród stacji filmowo-serialowych w pierwszym półroczu br. zajęły TVP Seriale. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Epic Drama, a liderem spadków było CBS Action.

fot. tvpArticle

Udział kanału TVP Seriale w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w pierwszym półroczu 2019 roku względem analogicznego okresu rok wcześniej zmniejszył się o 5,06 proc. i ukształtował się na poziomie 1,35 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

Drugie miejsce zajęła naziemna Stopklatka TV. W analizowanym okresie jej wynik wyniósł 1,05 proc., po wzroście o 12,88 proc.

Na podium znalazł się jeszcze Polsat Film, którego udział uplasował się na poziomie 0,52 proc. (do góry o 3,83 proc.).

Tuż za podium znalazł się awansujący z szóstej lokaty FOX (0,45 proc.; wzrost o 39,38 proc.).

Najwięcej zyskał kanał Epic Drama, który awansował z miejsca 21. na 15. Jego udział zwiększył się o 87,01 proc. do 0,14 proc.

Z kolei najwięcej straciło CBS Action, którego wynik zmalał o 78,50 proc. do 0,02 proc. udziału. Stacja ta spadła z 17. lokaty na 28.

W grupie komercyjnej 16-49 w zeszłym roku pozycję lidera oglądalności także zajęły TVP Seriale z udziałem na poziomie 1,51 proc., po spadku o 0,20 proc.

Druga lokata też należała do stacji Stopklatka TV (0,91 proc. udziału; wzrost o 1,12 proc.). Na podium znalazł się jeszcze awansujący z szóstej lokaty FOX (0,70 proc.; do góry o 55,90 proc. - drugi największy wzrost w zestawieniu).

Największym wzrostem udziału, wynoszącym 60,77 proc. do 0,21 proc., w tym ujęciu pochwalić się mógł kanał Comedy Central Family. Również i tutaj najwięcej straciła stacja CBS Action - było to 70,83 proc. do 0,01 proc. udziału.

W czerwcu 2019 roku liderem oglądalności wśród stacji filmowych w obu grupach wiekowych również był kanał TVP Seriale. W 4+ jego udział zwiększył się o 2,06 proc. do 1,44 proc., a w 16-49 - o 8,06 proc. do 1,68 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP Seriale na czele kanałów filmowo-serialowych w I półroczu, duży wzrost FOX w czołówce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek
Mnie tylko zawsze zastanawia dlaczego najsilniejszy kanał filmowo-serialowy, emitowany wyłącznie w kablu i na satelicie, emitujący praktyczne w całości ofertę ostatnich lat + pozycje po rekonstrukcji nie nadaje w jakości HD. Przy tej pozycji rynkowej inwestycja w play out lub cokolwiek czego brakuje (o ile brakuje) zwróci się w sezon.
odpowiedź