SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wiadomości” wyprzedziły „Fakty” w sierpniu

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w sierpniu br. zostały „Wiadomości” emitowane w TVP1 i TVP Info, które wyprzedziły „Fakty” TVN i TVN24 BiS - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Wiadomości” TVP1 i TVP Info w sierpniu 2020 roku oglądało średnio 2,31 mln widzów, co zapewniło tym stacjom 22,17 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis zyskał 0,15 proc. widzów, czyli 3 tys. oglądających, a jego udział wzrósł z 21,04 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia oglądalność „Wiadomości” w TVP1 w zeszłym miesiącu wyniosła 1,69 mln widzów, a w TVP Info - 623 tys.

Na drugą lokatę spadły „Fakty” TVN i TVN24 BiS. Widownia dziennika zmniejszyła się o 6,86 proc. (161 tys. osób - największy spadek w zestawieniu w ujęciu wielkości AMR) do 2,18 mln oglądających. Udział „Faktów” w rynku spadł z 23,54 proc. do 22,89 proc.

Dziennik w TVN śledziło 1,92 mln widzów, a w TVN24 BiS było to 269 tys. osób.

W grudniu ub.r. Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i „Faktów”, szef pionu informacji TVN „postanowił zakończyć pracę zawodową i poświęcić swój czas rodzinie”. Jego stanowisko objął Michał Samul, który współpracował z nim od początku istnienia TVN24. Do lipca br. Adam Pieczyński pełnił rolę doradcy zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

W lipcu nowym prowadzącym „Faktów” został Piotr Kraśko, który w tej roli zastąpił Justynę Pochanke (prywatnie żonę Adama Pieczyńskiego).

Podium uzupełnia „Teleexpress”, którego oglądalność w Jedynce i TVP Info w ciągu roku wzrosła o 4,71 proc., czyli o 95 tys. widzów. W sierpniu 2020 roku wyniosła 2,12 mln osób (1,52 mln w TVP1 i 600 tys. w TVP Info). Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 27,18 proc. (rok wcześniej było to 25,88 proc.).

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu i Polsatu News. Widownia dziennika wyniosła 1,60 mln osób, po spadku o 7,81 proc. (135 tys. widzów - największa strata w zestawieniu w ujęciu procentowym). Średnia widownia „Wydarzeń” na głównej antenie wyniosła 1,34 mln osób, a w Polsacie News było to 255 tys.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 i TVP Info wzrósł o 12,26 proc. (największy wzrost w zestawieniu - zarówno w ujęciu wielkości AMR, jak i dynamiki) do 1,30 mln widzów (887 tys. w Dwójce i 412 tys. w stacji informacyjnej).

„Fakty” na czele w 16-49

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w sierpniu 2020 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 15,71 proc. (największy spadek w zestawieniu) do 701 tys. oglądających.

Drugie były „Wydarzenia”, które śledziło 565 tys. osób (w dół o 8,97 proc.), trzecią lokatę zajęły „Wiadomości” (484 tys. widzów; - 9,21 proc.), czwarty był „Teleexpress” (424 tys. widzów; - 4,39 proc.), a piąta - „Panorama” (267 tys. widzów; + 7,22 proc. - jedyny wzrost).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości” wyprzedziły „Fakty” w sierpniu

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TKS
Prezes Kurski wykonał to czego nie zrobiono w Trójce - wyrzucił POwskich propagandystów w pierwszym miesiącu swoich rządów w 2016 roku. Dziś TVP i Wiadomości są najsilniejszym i decydującym o wygranych wyborach medium. Z towarzystwem ulokowany w stanie wojennym w Trójce PiS się certolił aż ci zjechali do 4% słuchalności i na gruzach "3" stworzyli sobie konkurencyjne niszową przechowalnię ale suto zasilaną patronami POwskiego elektoratu Nowy Świat. Gdyby Kurski dostał "3" w 2015 nie byłoby ręcznego sterowania listami przebojów, protestsongów Bukartyka i całego tego kodziarskiego towarzystwa, które do dziś uważa, że Trójka im się należy dożywotnio i dziedzicznie bo po tatusia z Resortu.
odpowiedź
User
Ja
Ależ robotę wykonano w Wiadomościach. Program który dwa lata temu przegrywał z Faktami i Wydarzeniami znów jest liderem rynku. chapeau bas Jarek Olechowski
odpowiedź
User
geopolitykagłupcze
Dla polskich interesów to wbrew pozorom dobra wiadomość. Choć wiadomości są tubą propagandą, to jednak przy wybitnie antypolskich mediach Kominformu są wręcz ostoją jakości.
odpowiedź