SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wydarzenia” w Polsacie wyprzedziły „Teleexpress” w TVP1 (dane za kwiecień)

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w kwietniu br. były „Fakty” TVN. Wszystkie dzienniki na głównych antenach zanotowały spadki oglądalności, a najwięcej straciły „Teleexpress” (837 tys. widzów) i „Wiadomości” (618 tys. osób). Wliczając widownię dzienników z newsowych stacji jedyny wzrost zanotowała „Panorama” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN w kwietniu 2018 roku oglądało średnio 2,36 mln widzów, co zapewniło TVN 20,33 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 17,03 proc. widzów, czyli 484 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 22,06 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, badającego oglądalność telewizji w Polsce, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,52 mln widzów, co przełożyło się na 21,79 proc. udziału. Było to o 15,78 proc. mniej, niż w kwietniu 2017 roku.

Drugie były „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała o 24,77 proc. (618 tys. widzów). W kwietniu 2018 roku wyniosła ona 1,88 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 14,73 proc. (rok wcześniej było to 17,81 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji w kwietniu br. wyniosła 388 tys. osób, a udział - 3,07 proc. Łącznie program na dwóch antenach miał 2,26 mln widzów (17,80 proc. udziału). Było to i tak o 9,19 proc. mniej, niż „Wiadomości” gromadziły rok wcześniej tylko na jednej antenie.

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu, które awansowały z miejsca czwartego. Widownia tego dziennika wyniosła 1,72 mln osób, po spadku o 11,73 proc. (229 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w kwietniu br. oglądało 1,87 mln widzów, czyli o 10,98 proc. mniej, niż przed rokiem.

„Teleexpress” TVP1 stracił 840 tys. widzów

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, który spadł z miejsca trzeciego. Tym samym po raz trzeci w historii dziennik Telewizji Polsat miał wyższy wynik od serwisu TVP. Widownia „Teleexpressu” na głównej antenie zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 33,90 proc. (837 tys. osób) do 1,63 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 25,15 proc. do 19,75 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,05 mln widzów, będąc i tak o 17,09 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Teleexpress” emitowany był tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 20 proc. do 981 tys. widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego wzrost oglądalności. W kwietniu br. „Panorama” na obu antenach miała o 3,94 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to wzrostem pochwalić się mogła tylko wspomniana już „Panorama”. W tym ujęciu najwięcej stracił „Teleexpress” (mimo że porównujemy dane oglądalności tego serwisu z kwietnia ub.r. tylko z głównej anteny z wynikami z kwietnia br. z dwóch anten).

 

„Fakty” liderem w 16-49

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w kwietniu 2018 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 21,73 proc. do 779 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 662 tys. osób (w dół o 12,95 proc.).

Zdecydowanie największe spadki również i w tym ujęciu zanotowały serwisy publicznej Jedynki: „Teleexpress” (40,25 proc.) i „Wiadomości” (34,28 proc.).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to wszystkie dzienniki zanotowały spadki, a najwięcej stracił „Teleexpress” - było to 28,54 proc.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wydarzenia” w Polsacie wyprzedziły „Teleexpress” w TVP1 (dane za kwiecień)

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lewak
Kurwizja znów świętuję sukces...
odpowiedź
User
mon
Nie szkodzi. Im więcej propagandy, manipulacji i poniżania obywateli w TVPiS tym mniej ludzi chce to oglądać. Poza tym jest za ładna pogoda aby marnować czas przed tv. PiSiaki trąbią aby spędzać czas wolny z rodziną to ludzie spędzają ale nie przed TVPiS. Poza tym oglądanie TVPiS jest szkodliwe dla zdrowia psychicznego.
odpowiedź
User
Kropka
Ludzie nie chcą propagandy i wybierają inne programy. Co za niespodzianka. Szkoda, że nikt wcześniej nie poinformował Kurskiego, że monopol TVP już dawno przestał istnieć, a wszystkim rządzi pilot.
odpowiedź