SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Milion widzów „Top Chefa 8”. Polsat stacją trzeciego wyboru

Siódmą edycję reality-show „Top Chef” ogląda średnio 1,02 mln widzów, o 280 tys. mniej niż poprzednią edycję widowiska emitowaną jesienią 2016 roku. Program daje Polsatowi trzecie miejsce w rynku telewizyjnym.

Article

Polsat siódmy sezon „Top Chefa” pokazuje w środy około godz. 21.25, począwszy od 7 marca br. Średnia oglądalność trzech pierwszych odcinków programu (pokazanych do 21 marca br.) wyniosła 1,02 mln widzów, co przełożyło się na 8,13 proc. udziału stacji w rynku wśród wszystkich widzów, 10,32 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 9,39 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Największą popularnością cieszył się drugi odcinek produkcji. Przyciągnął on uwagę 1,03 mln osób.

Dla porównania, specjalna edycja formatu z udziałem gwiazd, nadawana jesienią 2016 roku po trzech pierwszych odcinkach w środy o 20.40 przyciągała przed telewizory o 280 tys. widzów więcej. Oglądało ją średnio 1,30 mln osób, co przekładało się na 8,68 proc. udziału w grupie 4+, 10,90 w 16-49 i 9,26 w 16-59.

Polsat w czasie nadawania najnowszej edycji kulinarnego programu zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Pierwsza pozycja należy do TVP2, emitującej w tym czasie końcówkę „Na dobre i na złe”, „Na sygnale” i filmy fabularne, co daje jej 14,27 proc. udziału. Druga jest TVP1 (gł. widowisko „Wielki test”, filmy dokumentalne i mecz Ligi Mistrzów; 10,19 proc.), a tzw. „wielką czwórkę” uzupełnia TVN („Agent - Gwiazdy” i początek filmów fabularnych; 8,12 proc.).

Z kolei wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59 Polsat wypada najsłabiej na tle swoich głównych konkurentów.

W programie „Top Chef” w różnych zadaniach kulinarnych rywalizują ze sobą profesjonalni kucharze, którzy wykonują różne zadania. Ocenia ich czteroosobowe jury. Polska wersja reality-show powstała na licencji amerykańskiego programu o tej samej nazwie, który emitowany był w latach 2006-2011. W naszym kraju za jego realizację odpowiada Jake Vision.

Nowym jurorem siódmej edycji show został Robert Sowa. Oprócz niego uczestników ponownie będą oceniają: Ewa Wachowicz, Maciej Nowak i Wojciech Modest Amaro. Gospodarzem ósmej edycji programu jest Grzegorz Łapanowski, który tę rolę pełnił od pierwszej do szóstej serii show. W specjalnej edycji „Top Chef’a” prowadził Maciej Rock.

W Polsce do tej pory Polsat pokazał sześć edycji kulinarnego show w latach 2013-2016, w których rywalizowali ze sobą kucharze wyłonieni w castingach, a w kolejnej - specjalnej - edycji zatytułowanej „Top Chef. Gwiazdy od kuchni” uczestnikami byli celebryci.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 10,91 proc.

Dołącz do dyskusji: Milion widzów „Top Chefa 8”. Polsat stacją trzeciego wyboru

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tup
To głupie "Take me out" ciągnie ten program w dół.
odpowiedź
User
kamcio
Dali by ten program w weekend.
odpowiedź