SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ojciec Tadeusz Rydzyk obawia się o koncesję dla TV Trwam

Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef TV Trwam, wyraził obawę, że KRRiT może znowu nie przyznać Fundacji Lux Veritatis koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe. Tym razem zrobił to podczas czwartkowego posiedzenia Sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas czwartkowego wystąpienia przed sejmową komisją wyraził obawę, że w kolejnym konkursie na miejsce na multipleksie Fundacja Lux Veritatis (nadawca TV Trwam) może znowu „być dyskryminowana i z nieuzasadnionych przyczyn nie otrzymać koncesji”. Przedstawiciele TV Trwam, jak również posłowie Prawa i Sprawiedliwości domagali się podczas posiedzenia Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii ujawnienia przez KRRiT wszystkich zasad, według których przyznawane są koncesje na naziemne nadawanie telewizji cyfrowej.

Dyskutowano także o procesie wdrażania cyfryzacji na polskim rynku. Posłowie PiS zastanawiali się m.in. nad tym, jak się ma wyłączanie sygnału telewizji analogowej w poszczególnych rejonach Polski do faktu, że dekodery konieczne do odbioru sygnału cyfrowego ma tylko niewielka część społeczeństwa.

Ojciec Tadeusz Rydzyk był już niedawno gościem Sejmu. Było to posiedzenie Sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, która prowadzi przeciwko KRRiT postępowanie w sprawie nieprzyznania fundacji Lux Veritatis miejsca na cyfrowym multipleksie MUX-1 w pierwszym konkursie z 2011 roku. 3 kwietnia br. po przesłuchaniu przed Komisją, Ojciec Rydzyk powiedział dziennikarzom m.in., że „jest zadowolony z przesłuchania i wdzięczny osobom, które stoją na straży prawdy” (więcej na ten temat).

Warto przypomnieć, że politycy PiS chcą postawić przed Trybunałem Konstytucyjnym przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka oraz członków Rady: Witolda Grabosia, Krzysztofa Lufta i Sławomira Rogowskiego. Zdaniem PiS, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dopuściła się podczas rozstrzygania konkursu nierównego traktowania kandydatów oraz złamała zasady konstytucji (więcej na ten temat).

Pierwszy konkurs na cztery miejsca na multipleksie MUX-1 został rozstrzygnięty przez KRRiT w kwietniu 2011 roku. Brało w nim udział 17 podmiotów. Wniosek fundacji Lux Veritatis został przez KRRiT odrzucony, gdyż - jej zdaniem - fundacja miała w poprzednich latach ujemne wyniki finansowe i nie byłaby w stanie finansować kosztów naziemnego nadawania cyfrowego. Fundacja Lux Veritatis bierze obecnie udział w drugim konkursie - na cztery miejsca na multipleksie MUX-1, zwalniane przez TVP. Fundacja chce uzyskać prawo do nadawania kanału o charakterze społeczno-religijnym (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Ojciec Tadeusz Rydzyk obawia się o koncesję dla TV Trwam

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
koszmarek
Dla szarlatana bym nie bał chocby chciał swoje wyklęcia i przekleństwa używac do końca świata
odpowiedź
User
Mick
Pewnie, że się obawia. Przecież wie co w pisali do tych dokumentów i dlaczego właśnie to, a nie to, co trzeba. Precież chodzi o zadymę i protesty a nie o koncesję.
odpowiedź
User
eg
A co? Znowu nie złożył wymaganych dokumentów?
odpowiedź