SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Oktawave z programem motywacyjnym dla menedżerów: obejmuje 10 proc. udziałów, jest wart 1 mln zł

Zarząd spółki Oktawave należącej do Grupy K2 ustalił zasady programu motywacyjnego dla swojej kadry zarządzającej. W ramach programu menedżerowie będą mogli kupić do 10 proc. udziałów firmy, a wartość oferty oszacowano na 1 mln zł.

Janusz Żebrowski, członek rady nadzorczej K2 Article

W ramach programu osoby z kadry zarządzającej Oktawave po spełnieniu warunków w ramach pierwszej opcji będą mogły kupić do 4 650 udziałów firmy stanowiących obecnie 10 proc. jej kapitału. Cena za walor wyniesie 1 zł.

Jak podano w komunikacie giełdowym K2, warunkiem jest „realizacja określonych wyników finansowych z działalności Oktawave (w zależności od osoby uprawnionej) w latach 2019 2021 lub w latach 2021 2022”. Udziały mogą być kupowane przez osoby uprawnione corocznie po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za miniony rok, a liczba nabywanych udziałów jest uzależniona od osiągniętych wyników finansowych i ma charakter progresywny.

- W przypadku ustania stosunku organizacyjnego między Oktawave a osobą uprawnioną, danej osobie przysługuje opcja put sprzedaży wcześniej zakupionych udziałów, a emitentowi (czyli K2 - przyp.) przysługuje opcja call K2 zakupu udziałów od tej osoby uprawnionej, po cenie uzależnionej od bieżących wyników finansowych Oktawave oraz przyczyny i terminu ustania stosunku organizacyjnego - opisano.

- Wartość opcji put i opcji call K2 będzie korygowana w przypadku transakcji wyjścia (tj. zbycia udziałów Oktawave na rzecz inwestora niepowiązanego z emitentem) zrealizowanej w terminie do 12 m-cy po wykonaniu opcji put lub opcji call K2. Wycena programu zostanie ujęta w sprawozdaniu Emitenta jako zwiększenie wartości inwestycji w Oktawave i zobowiązanie oraz w sprawozdaniu skonsolidowanym Grupy K2 jako koszt wynagrodzeń i zobowiązanie - zaznaczono.

K2 zapowiedziało, że wartość programu na koniec br. nie będzie miała wpływu na wyniki jej i Oktawave. Na zawarcie umowy w tym zakresie musi jeszcze zgodzić się rada nadzorcza K2. Zarząd firmy prognozuje, że wszystkie te procedury zostaną wykonane do końca stycznia przyszłego roku.

Całkowita wartość programu na przewidywany dzień zawarcia umowy wynosi około 1 mln zł, będzie ujmowana w księgach K2 i Oktawave proporcjonalnie do okresu trwania umowy. - Wycenę opcji I należy traktować jako szacunkową z uwagi przede wszystkim na powiązanie liczby dostępnych do nabycia udziałów m.in. z poziomem wyników finansowych Oktawave - zaznaczono.

Uzgodniono też, że zgodnie z postanowieniami umowy z kluczową osobą uprawnioną, pod warunkiem przeprowadzenia transakcji wyjścia na określonych w umowie warunkach, terminie i po przekroczeniu minimalnej wysokości kwoty transakcji wyjścia, kluczowa osoba uprawniona może uzyskać prawo (opcja II) nabycia dodatkowego pakietu maksymalnie 1 395 udziałów Oktawave po 1 zł (ten pakiet stanowi obecnie 3 proc. kapitału spółki). Ponieważ realizacja i kwota tej opcji są całkowicie uzależnione od transakcji wyjścia, K2 zapisze ją w kosztach dopiero w terminie ewentualnej realizacji.

Firma Oktawave świadczy usługi z zakresu chmury obliczeniowej. W trzech kwartałach br. Grupa K2 w segmencie Oktawave zanotowała 11,09 mln zł przychodów i 2,27 mln zł zysku EBITDA, wobec 10,37 mln zł wpływów i 2,9 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej.

Cała grupa kapitałowa K2 od stycznia do września br. zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 0,9 proc. do 76,41 mln zł oraz 2,19 mln zł straty netto (wobec 1,04 mln zł zysku rok wcześniej).

Na początku października br. zasady programu motywacyjnego ustaliła inna spółka zależna Grupy K2 - Fabrity. W ramach programu trzech menedżerów spółki będzie mogło kupić 19,12 proc. jej udziałów po 1 zł za sztukę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oktawave z programem motywacyjnym dla menedżerów: obejmuje 10 proc. udziałów, jest wart 1 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl