SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet.pl zawalczy o Polaków z Wysp Brytyjskich

Grupa Onet.pl uruchomiła Onet.eu - specjalną wersję strony głównej portalu dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. O projekcie opowiada Michał Bonarowski.

Liczba Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii waha się od ośmiuset tysięcy do ponad miliona. Są to w większości ludzie młodzi, dynamiczni i operatywni, nie obawiający się wyzwań i ciężkiej pracy. – Polacy, częściowo przejmując styl zachowań powszechny na Wyspach, dołączają do jednego z najbardziej aktywnych w internecie społeczeństw na świecie. Znajduje to odzwierciedlenie w obserwowanych przez nas wejściach na portal Onet właśnie z Wielkiej Brytanii – mówi Michał Bonarowski, redaktor naczelny i dyrektor wydawniczy portalu Onet.

Właśnie dlatego Onet.pl zdecydował się uruchomić specjalną stronę główną Onet.eu na której znalazły się dwa serwisy dedykowane dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Pierwszym z nich są Wiadomości w których przeczytać można ważne i użyteczne informacje lokalne z Wielkiej Brytanii i Irlandii wraz z materiałami fotograficznymi. Natomiast w Kiosku internauci znajdą obszerny przegląd artykułów z prasy polonijnej, brytyjskiej i irlandzkiej.

Informacje zamieszczane w Onet.eu przygotowywane są przez specjalnie utworzoną londyńską redakcję portalu. Liczy ona na razie kilka osób pracujących na stałe, którym pomagają współpracownicy. Ma jednak być dalej rozwijana, podobnie jak sam serwis.

– W naszych planach jest rozszerzenie Onet.eu o serwisy tematyczne o sporcie, biznesie czy kulturze – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Bonarowski. Podkreśla jednak, że będzie to zależeć od tego, jak użytkownicy przyjmą uruchomione właśnie strony, a także czy znajdzie się wystarczająca ilość informacji wartych do zamieszczenia w nowych wortalach.

Na razie nie ma natomiast planów utworzenia serwisów skierowanych dla innych dużych ośrodków polonijnych jak Stany Zjednoczone czy Niemcy. – Ideą serwisu Onet.eu jest przekazywanie informacji praktycznych na temat jak poradzić sobie na rynku pracy. W USA trudno jest dostać Polakom pozwolenie na pracę, a niemiecki rynek jest oficjalnie zamknięty dla obywateli naszego kraju. Życie wielu Polaków w tych krajach nie jest takie jak na Wyspach Brytyjskich – tłumaczy nam Bonarowski.

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii i w Irlandii, wchodząc na stronę główną Onetu, automatycznie znajdą się na stronie Onet.eu, dzięki systemowi rozpoznawania adresu geograficznego komputera. W dowolnym momencie mogą oni powrócić na polską stronę Onet.pl, korzystając z funkcji "Przełącz na…”, umieszczonej w prawym górnym rogu strony. Będąc poza Wielką Brytanią i Irlandią można oglądać stronę Onet.eu, korzystając z linku na stronie onet.pl.

W kwietniu Onet.pl planuje także uruchomić serwis Onet.tv, w którym użytkownicy znajdą wszystkie klipy wideo znajdujące się w portalu m.in. wywiady czy teledyski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet.pl zawalczy o Polaków z Wysp Brytyjskich

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl