SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet Poczta zapowiada nowości, łatwiejsze sortowanie i usuwanie wiadomości. „Najważniejsze bezpieczeństwo i wygoda obsługi”

Na początek marca 2021 roku Onet zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu usługi Onet Poczta. Zgodnie z planem zostaną wprowadzona dodatkowe funkcje związane z obsługą wiadomości, mają one dotyczyć między innymi zarządzania i usuwania maili.  - Wszystkie nowości mają podnieść poziom bezpieczeństwa i wygodę obsługi poczty, a proponowane zmiany użytkownicy mogą dostosować do swoich potrzeb - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Zbigniew Wierzchołowski, busines owner w Onet Poczta.

Article

Onet Poczta to usługa pocztowa oferowana przez należący do Ringier Axel Springer Polska portal internetowy Onet. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform tego typu, według danych z października 2020 r. Onet Poczta miała ponad 3,8 mln realnych użytkowników. Lepsze pod tym względem były jedynie Wirtualna Polska oraz Google ze swoją pocztą Gmail.

Nowe opcje w Onet Poczcie

Onet co pewien czas wprowadza nowe rozwiązania w usłudze pocztowej. Przykładem może być zaoferowanie Pakietu Bezpieczna Poczta czy też wprowadzenie fizycznego klucza bezpieczeństwa U2F.

Czytaj także: Onet liderem w informacjach i publicystyce. Mocno w górę TVP.info i SE.pl (TOP10)

Teraz użytkownicy Onet Poczty otrzymali na swoje konta powiadomienia dotyczące zmian w usłudze. Operator zapowiedział, że od 5 marca 2020 r. obowiązywać będzie nowy regulamin.

- Chcielibyśmy Cię poinformować o zmianie Regulaminu usługi Onet Poczta („Regulamin"), który będzie Cię obowiązywał od 5 marca 2021 r. - czytamy w komunikacie. - Zmiana Regulaminu wynika przede wszystkim z konieczności zapewnienia większego bezpieczeństwa korzystania z usługi Onet Poczta oraz sukcesywnego podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług. Akceptacja zapisów nowego Regulaminu nie wymaga od Ciebie podjęcia żadnych dodatkowych działań, jeśli natomiast nie zgadzasz się z wprowadzonymi zmianami możesz usunąć swoje konto.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Zbigniew Wierzchołowski, busines owner w Onet Poczta wyjaśnia, że zmiany w regulaminie są niezbędne dla wprowadzenia kilku nowych rozwiązań i krótko opisuje zaplanowane funkcje.

- Zmiany wprowadzone w regulaminie bezpłatnej wersji Onet Poczty dotyczą przede wszystkim seryjnej komunikacji, sortowania wiadomości, usuwania wiadomości z niektórych folderów oraz blokowania technologii IMAP w przypadku nadużyć - wylicza Zbigniew Wierzchołowski. Menedżer zaznacza, że jeśli chodzi o seryjną komunikację w podstawowej wersji Onet Poczty, to operator daje sobie możliwość blokowania masowych wysyłek wiadomości typu spam.

- W przypadku zmian regulaminowych dot. sortowania wiadomości - aby utrzymać przejrzystość skrzynki odbiorczej i ułatwić użytkownikom nawigację w produkcie, wprowadziliśmy automatyczne sortowanie wiadomości przychodzących - tłumaczy Wierzchołowski. - Stworzone przez nas foldery są jedynie propozycją, którą użytkownik może w każdej chwili wyłączyć lub ustawić według własnych potrzeb.

Co do usuwania wiadomości z niektórych folderów to ze spostrzeżeń Onetu wynika, że pewnego rodzaju wiadomości są czytane rzadziej od innych, a do niektórych użytkownicy nigdy nie wracają (np. do korespondencji wysyłanej przez automaty).

Czytaj także: Onet Rano z Fundacją Anji Rubik SEXEDpl z akcją „Na co Cię stać?”. Pieniądze za wyzwanie

- Postanowiliśmy więc, że nieprzeczytane wiadomości z zakładek: Oferty, Społeczności oraz Inne będziemy po 30 dniach przenosić do folderu Kosz, a stamtąd po kolejnych 21 dniach usuwać - wyjaśnia Wierzchołowski. - Takie rozwiązanie ułatwi naszym użytkownikom utrzymanie porządku w skrzynce odbiorczej, jednocześnie minimalizując ryzyko kasowania wartościowej korespondencji. Podkreślamy, że foldery ułatwiające korzystanie z Onet Poczty, a więc i mechanizmy automatycznego usuwania wiadomości są jedynie propozycją. Użytkownik może w każdej chwili wyłączyć tę opcję lub ustawić ją według własnych preferencji - podkreśla nasz rozmówca.

Liderem Gmail

Zdecydowanie najpopularniejszym serwisem z pocztą elektroniczną w Polsce jest niezmiennie Gmail. WP Poczta ma ponad 2,5 mln więcej użytkowników niż serwis mailowy Onetu, a Poczta o2.pl nieznacznie wyprzedza analogiczną witrynę Interii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet Poczta zapowiada nowości, łatwiejsze sortowanie i usuwanie wiadomości. „Najważniejsze bezpieczeństwo i wygoda obsługi”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media
Mam pocztę Onet właściwie od początku i chyba jest to najgorsza skrzynka z jakiej korzystam - a kwestia to priorytetyzacja. Maile dochodzą z ogromnym opóźnieniem. Jest to dobra skrzynka na różne oferty, mailingi, ale absolutnie nie jako główna skrzynka dla użytkownika.
2 0
odpowiedź
User
poczta
Jako użytkownik płatnej poczty Onetu chciałbym, żeby Onet przede wszystkim opanował swoje serwery poczty wychodzącej. Zdarza się wielokrotnie, że trafiają na tymczasowe listy spamerów i maile nie są dostarczane do odbiorców używających tych list. Druga rzecz - filtry antyspamowe poczty wychodzącej blokują wszystko na tydzień lub dłużej a obsługa klienta nie chce przyjąć tego do wiadomości.
Aplikacja na Androida jest żenująco słaba, więc przestałem używać.
Samą pocztę też bym dawno porzucił, gdyby nie kłopot ze zmianą w wielu serwisach i u znajomych.
3 0
odpowiedź
User
poczta
Aha... poczty onetowej używam od 1997 roku. czyli prawie od początku jej istnienia. Ostatnio niestety co raz rzadziej.
3 0
odpowiedź