SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet Poczta zapowiada nowości, łatwiejsze sortowanie i usuwanie wiadomości. „Najważniejsze bezpieczeństwo i wygoda obsługi”

Na początek marca 2021 roku Onet zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu usługi Onet Poczta. Zgodnie z planem zostaną wprowadzona dodatkowe funkcje związane z obsługą wiadomości, mają one dotyczyć między innymi zarządzania i usuwania maili.  - Wszystkie nowości mają podnieść poziom bezpieczeństwa i wygodę obsługi poczty, a proponowane zmiany użytkownicy mogą dostosować do swoich potrzeb - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Zbigniew Wierzchołowski, busines owner w Onet Poczta.

Onet Poczta to usługa pocztowa oferowana przez należący do Ringier Axel Springer Polska portal internetowy Onet. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform tego typu, według danych z października 2020 r. Onet Poczta miała ponad 3,8 mln realnych użytkowników. Lepsze pod tym względem były jedynie Wirtualna Polska oraz Google ze swoją pocztą Gmail.

Nowe opcje w Onet Poczcie

Onet co pewien czas wprowadza nowe rozwiązania w usłudze pocztowej. Przykładem może być zaoferowanie Pakietu Bezpieczna Poczta czy też wprowadzenie fizycznego klucza bezpieczeństwa U2F.

Czytaj także: Onet liderem w informacjach i publicystyce. Mocno w górę TVP.info i SE.pl (TOP10)

Teraz użytkownicy Onet Poczty otrzymali na swoje konta powiadomienia dotyczące zmian w usłudze. Operator zapowiedział, że od 5 marca 2020 r. obowiązywać będzie nowy regulamin.

- Chcielibyśmy Cię poinformować o zmianie Regulaminu usługi Onet Poczta („Regulamin"), który będzie Cię obowiązywał od 5 marca 2021 r. - czytamy w komunikacie. - Zmiana Regulaminu wynika przede wszystkim z konieczności zapewnienia większego bezpieczeństwa korzystania z usługi Onet Poczta oraz sukcesywnego podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług. Akceptacja zapisów nowego Regulaminu nie wymaga od Ciebie podjęcia żadnych dodatkowych działań, jeśli natomiast nie zgadzasz się z wprowadzonymi zmianami możesz usunąć swoje konto.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Zbigniew Wierzchołowski, busines owner w Onet Poczta wyjaśnia, że zmiany w regulaminie są niezbędne dla wprowadzenia kilku nowych rozwiązań i krótko opisuje zaplanowane funkcje.

- Zmiany wprowadzone w regulaminie bezpłatnej wersji Onet Poczty dotyczą przede wszystkim seryjnej komunikacji, sortowania wiadomości, usuwania wiadomości z niektórych folderów oraz blokowania technologii IMAP w przypadku nadużyć - wylicza Zbigniew Wierzchołowski. Menedżer zaznacza, że jeśli chodzi o seryjną komunikację w podstawowej wersji Onet Poczty, to operator daje sobie możliwość blokowania masowych wysyłek wiadomości typu spam.

- W przypadku zmian regulaminowych dot. sortowania wiadomości - aby utrzymać przejrzystość skrzynki odbiorczej i ułatwić użytkownikom nawigację w produkcie, wprowadziliśmy automatyczne sortowanie wiadomości przychodzących - tłumaczy Wierzchołowski. - Stworzone przez nas foldery są jedynie propozycją, którą użytkownik może w każdej chwili wyłączyć lub ustawić według własnych potrzeb.

Co do usuwania wiadomości z niektórych folderów to ze spostrzeżeń Onetu wynika, że pewnego rodzaju wiadomości są czytane rzadziej od innych, a do niektórych użytkownicy nigdy nie wracają (np. do korespondencji wysyłanej przez automaty).

Czytaj także: Onet Rano z Fundacją Anji Rubik SEXEDpl z akcją „Na co Cię stać?”. Pieniądze za wyzwanie

- Postanowiliśmy więc, że nieprzeczytane wiadomości z zakładek: Oferty, Społeczności oraz Inne będziemy po 30 dniach przenosić do folderu Kosz, a stamtąd po kolejnych 21 dniach usuwać - wyjaśnia Wierzchołowski. - Takie rozwiązanie ułatwi naszym użytkownikom utrzymanie porządku w skrzynce odbiorczej, jednocześnie minimalizując ryzyko kasowania wartościowej korespondencji. Podkreślamy, że foldery ułatwiające korzystanie z Onet Poczty, a więc i mechanizmy automatycznego usuwania wiadomości są jedynie propozycją. Użytkownik może w każdej chwili wyłączyć tę opcję lub ustawić ją według własnych preferencji - podkreśla nasz rozmówca.

Liderem Gmail

Zdecydowanie najpopularniejszym serwisem z pocztą elektroniczną w Polsce jest niezmiennie Gmail. WP Poczta ma ponad 2,5 mln więcej użytkowników niż serwis mailowy Onetu, a Poczta o2.pl nieznacznie wyprzedza analogiczną witrynę Interii.

Dołącz do dyskusji: Onet Poczta zapowiada nowości, łatwiejsze sortowanie i usuwanie wiadomości. „Najważniejsze bezpieczeństwo i wygoda obsługi”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media
Mam pocztę Onet właściwie od początku i chyba jest to najgorsza skrzynka z jakiej korzystam - a kwestia to priorytetyzacja. Maile dochodzą z ogromnym opóźnieniem. Jest to dobra skrzynka na różne oferty, mailingi, ale absolutnie nie jako główna skrzynka dla użytkownika.
odpowiedź
User
poczta
Jako użytkownik płatnej poczty Onetu chciałbym, żeby Onet przede wszystkim opanował swoje serwery poczty wychodzącej. Zdarza się wielokrotnie, że trafiają na tymczasowe listy spamerów i maile nie są dostarczane do odbiorców używających tych list. Druga rzecz - filtry antyspamowe poczty wychodzącej blokują wszystko na tydzień lub dłużej a obsługa klienta nie chce przyjąć tego do wiadomości.
Aplikacja na Androida jest żenująco słaba, więc przestałem używać.
Samą pocztę też bym dawno porzucił, gdyby nie kłopot ze zmianą w wielu serwisach i u znajomych.
odpowiedź
User
poczta
Aha... poczty onetowej używam od 1997 roku. czyli prawie od początku jej istnienia. Ostatnio niestety co raz rzadziej.
odpowiedź