Według wyników nowego badania Mediapanel w październiku br. przeglądarkowa wersja Gmaila, stanowiąca dział mailowy domeny google.com, miała 10,44 mln polskich użytkowników, co dało 36,02 proc. zasięgu.
Z kolei WP Poczta (Grupa Wirtualna Polska) zanotowała 6,39 mln odwiedzających i 22,03 proc. zasięgu. Na Onecie (Ringier Axel Springer Polska) analogiczny serwis miał 3,84 mln użytkowników, na o2.pl (Grupa Wirtualna Polska) - 2,87 mln, a na Interii (Grupa Cyfrowy Polsat) - 2,61 mln.
Z czołowych portal horyzontalnych dużo mniej popularny serwis mailowy ma Gazeta.pl (Agora). W zeszłym miesiącu zanotował on 596,8 tys. użytkowników i 2,06 proc. zasięgu.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/mediapanel-wyniki-pazdziernik-najpopularniejsze-serwisy-internetowe-i-aplikacje-mobilne-w-polsce,7170438080927873a ##

W zestawieniu znalazł się też Int.pl, uruchomiony przez Interię cztery lata temu z myślą o młodych internautach nieakceptujących mailingów reklamowych. W październiku witryna miała 123,1 tys. użytkowników i 0,42 proc. zasięgu.
Bez opcji porównania, mniej danych
Październik był pierwszym miesiącem realizacji Mediapanelu, a porównywanie jego wyników z danymi z badania Gemius/PBI - jak przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl firma PBI - przed miesiąca czy roku jest mało miarodajne.

Z nowego badania nie są już przekazywane mediom statystyki dotyczące liczby odsłon i średniego czasu korzystania.











