SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet pomaga ludności Jemenu akcją #helpyemen

Onet wspiera zbiórkę pieniędzy na walkę z kryzysem humanitarnym w Jemenie. Partnerami akcji #helpyemen są UNICEF, Polska Akcja Humanitarną oraz Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Article

8 sierpnia Onet uruchomi stronę Helpyemen.Onet.pl. Pod adresem będzie można znaleźć cykl materiałów redakcyjnych poświęconych sytuacji w Jemenie, a także namiary na strony internetowe partnerów akcji, za pośrednictwem których można dokonać wpłaty.

Oprócz tego, gośćmi Bartosza Węglarczyka 8 sierpnia w programie „Onet Rano”, będą partnerzy Onetu - przedstawiciele organizacji humanitarnych, którzy opowiedzą o sytuacji w Jemenie i o tym, jak można pomóc ofiarom konfliktu.

-  Kryzys jemeński jest najgorszą w tej chwili katastrofą humanitarną na świecie. Nasza pomoc, choćby drobna, ratuje tam życie kobiet i dzieci. Dlatego Onet w tę akcję się włącza i dlatego proszę Państwa o przekazanie choćby symbolicznej kwoty dla naszych Partnerów – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

Kryzys humanitarny w Jemenie

Jemen zamieszkuje niemal 30 milionów ludzi, 22 miliony potrzebuje pomocy humanitarnej lub ochrony, 17,8 mln osób nie je na co dzień nawet jednego pełnego posiłku, 16 mln nie ma dostępu do zdatnej do picia wody i urządzeń sanitarnych, a 16,4 mln nie otrzymuje odpowiedniej opieki zdrowotnej.

Problemy Jemenu rozpoczęły się w 2011 roku, kiedy upadły dyktatorskie rządy prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.  Nowym prezydentem został Abd Rabbuh Mansur Hadi. Ofensywa szyickich bojówek ruchu Huti w styczniu 2015 doprowadziła do obalenia jego rządów. W lutym rebelianci przejęli władzę. Na czele Rady Rewolucyjnej stanął Muhammad Ali al-Husi. Społeczność międzynarodowa uznała, że samozwańczy szyicki rząd Jemenu jest nielegalny.

W marcu 2015 r. koalicja pod przywództwem Arabii Saudyjskiej rozpoczęła tam zbrojną interwencję. W czasie wojny domowej w Jemenie nawet 85 tysięcy dzieci mogło umrzeć z niedożywienia. Taką liczbę podała międzynarodowa organizacja humanitarna Save the Children, jednak dane są szacunkowe, gdyż nie ma statystyk zgonów z powodu głodu i chorób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet pomaga ludności Jemenu akcją #helpyemen

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wanda
#wybieramyprawdę głosi Onet. Tylko jaką? Tą wygodną? Dlaczego milczycie i mie piszecie o Tęczowym Music Boxie? Bo tęczowy, bo pedofil nie ksiądz?
3 2
odpowiedź
User
Kry
A co z Sudanem. Ogłoście pomoc dla tego pięknego kraju.
1 0
odpowiedź