SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

OpenApp dostarcza platformę e-commerce dla InPost Fresh

Platforma e-commerce OpenApp została wybrana przez InPost jako silnik do nowo uruchomionej aplikacji InPost Fresh. To kolejny projekt realizowany wspólnie przez InPost i OpenApp.

Article

InPost Fresh to nowa usługa i aplikacja grupy InPost. Pozwala zamawiać produkty spożywcze do domu. Obecnie testowana jest w Warszawie.

InPost po analizie dostępnych rozwiązań e-commerce wybrał platformę OpenApp. To spółka technologiczna dostarczająca systemy informatyczno-biznesowe dla e-commerce. Obecnie pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą zredukować czas składania zamówienia w sklepach online do 10 sekund, nawet przy pierwszym zamówieniu klienta.

- InPost Fresh to odważne wejście w rynek e-grocery, który będzie stopniowo dominowany przez marketplaces i graczy typu pure-player - ocenia w komunikacie Witold Ferenc, prezes OpenApp. - Wizja i zasoby InPost w połączeniu z doświadczeniem i technologią OpenApp dają szansę na zbudowanie oczekiwanego przez konsumentów modelu zakupów, który jest nieosiągalny dla tradycyjnych graczy wykorzystujących technologię mającą swoje najlepsze lata już za sobą.

Dostarczenie platformy backend (zaplecza) dla projektu InPost Fresh to kolejny wspólny projekt OpenApp i InPost. Platforma logistyczna spółki - OpenRouting - jest obecnie wykorzystywana do obsługi logistycznej pierwszego projektu InPost w segmencie e-grocery, w ramach którego buduje sieć lodówkomatów w największych polskich miastach.

Od Frisco.pl do OpenApp

OpenApp to platforma fintech ułatwiająca składanie zamówień w sklepach internetowych. Została założona przez Witolda Ferenca, twórcę i wieloletniego szefa Frisco.pl. Niedawno otrzymała 5 mln złotych finansowania. Strategicznym inwestorem jest JR HOLDING ASI S.A. Uzyskane środki mają być przeznaczone na wdrożenie OpenApp na polskim rynku oraz dalszy rozwój jej funkcjonalności.

JR HOLDING ASI S.A. to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, spółka zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także - w latach 2021-2022 - zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka planuje również przenieść notowania na rynek główny GPW.

Dołącz do dyskusji: OpenApp dostarcza platformę e-commerce dla InPost Fresh

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl