SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Opera 51 z szybszym surfowaniem po sieci do pobrania

Opera Software udostępniła stabilną wersję przeglądarki internetowej Opera na komputery, oznaczoną numerem 51. Główna nowość to poprawa szybkości ładowania się stron www.

Article

Twórcy nowej wersji przeglądarki chwalą się wynikami testów, z których wynika, że Opera 51, skompilowana dla systemu Windows z użyciem Clang, jest o 38 proc. szybsza jeśli chodzi o uruchamianie stron internetowych niż Firefox 58.

Poza tym w Operze 51 pojawiło się kilka innych nowych rozwiązań. Jedno z nich to szybki powrót na samą górę oglądanej strony po kliknięciu w jej kartę, co może okazać się szczególnie przydatne w serwisach społecznościowych typu Facebook czy Twitter, gdzie mamy do czynienia z przewijającymi się w nieskończoność treściami. Ponowne kliknięcie w kartę przenosi użytkownika do miejsca, w którym był poprzednio.

Nowości w nowej Operze pojawiły się także jeśli chodzi o importowanie zakładek z innych przeglądarek oraz przeglądanie wielu stron jednocześnie (dwie listy: ostatnio zamkniętych oraz aktualnie otwartych kart).

Opera 51 oferuje możliwość przypięcia wybranych kart na stałe, dzięki czemu uruchomią się one niezależnie od opcji wybranej przy restarcie przeglądarki. Zaktualizowano też styl trybu prywatnego w wersji na macOS, aby był spójny z wydaniem dla Windowsa, jak również udoskonalono odtwarzanie filmów w pływającym oknie poprzez dodanie przycisku umożliwiającego natychmiastowy powrót do karty, z której pochodzi wideo.

Ponadto twórcy Opery wprowadzili do nowej wersji przeglądarki możliwość takiej zmiany ustawień, aby elementy Adobe Flash były uruchamiane na wszystkich przeglądanych stronach. Do tej pory trzeba było na to zezwalać każdej stronie z osobna.

W Operze 51 pojawiła się także możliwość resetowania przeglądarki do ustawień fabrycznych jednym kliknięciem. Wcześniej wymagało to zapisania ustawień w oddzielnym pliku i usunięcia aplikacji.

Opera 51 działa w oparciu o silnik Chromium 64. Przeglądarkę można pobrać tutaj.

  • Więcej informacji:
  • Opera
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opera 51 z szybszym surfowaniem po sieci do pobrania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl