SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Opera Max zapewni kompresję danych na urządzeniach z Androidem

Opera Software udostępniła testową wersję aplikacji Opera Max, która ma zapewnić kompresję wszystkich przesyłanych przez smartfony i tablety z Androidem danych.

Opera Max zapewni kompresję danych na urządzeniach z Androidem

Dzięki korzystaniu z aplikacji Opera Max posiadacze urządzeń z Androidem korzystający z transmisji danych GSM mogą ograniczyć koszty, a także przyśpieszyć pobieranie treści. Nowe rozwiązanie wykorzystuje sieć VPN, przekierowując cały ruch sieciowy na serwery Opery, które kompresują i optymalizują przesyłane pakiety. W rezultacie przekłada się to na zmniejszenie ilości pobieranych danych.

Opera Max ma przynosić największe efekty podczas przesyłania materiałów multimedialnych, a więc filmów i muzyki. Równie duże oszczędności może przynieść też kompresja plików graficznych. Twórcy nie podają konkretnych, procentowych danych, gdyż ewentualne zyski są uzależnione od sposobu korzystania z urządzenia.

Opera Max pozwala użytkownikowi na bieżąco śledzić liczbę zaoszczędzonych megabajtów. Aplikacja automatycznie dezaktywuje się po połączeniu z siecią WiFi i wznawia działanie, gdy wykryje aktywną transmisję danych mobilnych. Norweska firma zapewnia, że nie gromadzi żadnych danych na temat użytkowników i ogranicza się do anonimowych statystyk. Co więcej, kompresji nie są poddawane połączenia szyfrowane, w trakcie których przesyłane są poufne informacje.

Opera Max jest aktualnie dostępna tylko dla wąskiego grona testerów. Program po wypuszczeniu w wersji stabilnej ma zacząć przynosić zyski. Opera rozważa wprowadzenie do niego reklam lub nałożenie na użytkowników miesięcznych opłat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opera Max zapewni kompresję danych na urządzeniach z Androidem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sceptyk
Jeżeli ma być jakiś zysk w transferze na kompresji grafiki lub video to musi być to związane z konwersją plików skutkujących pogorszeniem ich jakości. Innej możliwości nie widzę
8 8
odpowiedź