SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Operatorzy komórkowi w 2016 r. z 11 mld euro przychodu z internetu rzeczy

Przychód operatorów komórkowych uzyskany w ramach  tzw. internetu rzeczy sięgnął w mijającym roku 11 miliardów euro - szacuje firma analityczna Berg Insight.

 

fot. Shutterstock.comArticle

W 2016 r. czołowe globalne grupy telekomunikacyjne regularnie raportowały wyniki w obszarze internetu rzeczy. W III kwartale Vodafone i Verizon wygenerowały po 200 milionów euro z bezpośredniej sprzedaży połączeń, rozwiązań i aplikacji IoT.

Według Berg Insight, w przyszłym roku tylko garstka koncernów telekomunikacyjnych wygeneruje tutaj wynik na poziomie przekraczającym próg 1 miliarda euro.

Ponadto firma analityczna szacuje, że w 2016 r. średni przychód na użytkownika (ARPU) z komórkowych urządzeń IoT wyniósł w skali globalnej 1,4 euro miesięcznie, przy czym znaczące różnice zaobserwowano w ujęciu regionalnym - od mniej niż 0,3 euro na niektórych rozwijających się rynkach do ponad 3 euro na niektórych rynkach dojrzałych.

 

Dołącz do dyskusji: Operatorzy komórkowi w 2016 r. z 11 mld euro przychodu z internetu rzeczy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dominik
Ciekawe jak to w Polsce wygląda. Taki Plus też przecież ma sporą sprzedaż, choć pewnie skala jest znacznie mniejsza niż przy wypadku operatorów o zasięgu światowym. Pewnie zyski znacznie większe są za granicą, choć jakość usług w Polsce pewnie wcale nie jest gorsza. Przynajmniej tak po Plusie wnoszę, bo mam jakieś tam odniesienie.
odpowiedź