SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Opoka Ventures i White Morecra za 800 tys. zł obejmą 60 proc. udziałów Adepto z Grupy Sare

Spółka Adepto należąca do Grupy Sare zawarła umowę, na mocy której jej nowe udziały obejmą fundusze Opoka Ventures i White Morecra, płacąc 800 tys. zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój biznesowy. Pakiet nowych udziałów Adepto obejmie też Sare w zamian za część wierzytelności od spółki.

Dariusz Piekarski, prezes Digitree Group Article

Na mocy umowy Opoka Ventures i White Morecra przejmą po 900 udziałów Adepto, które będą stanowić łącznie 60 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki. Natomiast liczba udziałów należących do Sare wzrośnie z 1 do 1,2 tys., co da 40 proc. kapitału.

Opoka Ventures i White Morecra za swoje udziały zapłacą 800 tys. zł. W przypadku Sare zapłata za objęte udziały nastąpi poprzez obniżenie wierzytelności pożyczkowych od Adepto o 200 tys. zł.

- Pozostała część wierzytelności wobec Sare zostanie wraz z należnymi odsetkami zaspokojona, nie później niż w dniu zbycia przez emitenta (czyli Sare - przyp.) wszystkich posiadanych przez niego udziałów w spółce, na rzecz inwestorów (czyli Opoka Ventures i White Morecra - przyp.) lub w przypadku zbycia przez inwestorów i Sare wszystkich posiadanych przez nich udziałów w spółce na rzecz osoby/osób trzecich - zapowiedziano w komunikacie giełdowym Sare.

- Cieszę się, że pozyskaliśmy doświadczonych inwestorów dla Adepto. Nowi udziałowcy rozumieją nasz biznes. Wniosą do spółki bogate kompetencje i know-how, a także wzmocnią naszą pozycję na rynku finansowego lead generation i pośrednictwa w sprzedaży produktów finansowych online. Sare pozostanie 40-proc. udziałowcem spółki i będzie aktywnie partycypować w budowie jej wartości - zapowiada Dariusz Piekarski, prezes Sare.

Do Adepto należą m.in. serwisy Rynekfinansowy.info, Mdlaciebie.pl, Mamonto.pl, Ratkomat.pl i Pozyczkacity.pl. Firma ma własny CRM do zarządzania pozyskanymi leadami, ich monetyzacji i raportowania efektów, a także rozwija sieć afiliacyjną i własne call center.

Do Grupy Sare należą też spółki Inis, Salelifter, Ju:, Sales Intelligence, Fast White Cat, VideoTarget i Cashback services. W pierwszym półroczu firma zanotowała 28,76 mln zł skonsolidowanych przychodów sprzedażowych, 29,11 mln kosztów operacyjnych i 715 tys. zł straty netto, wobec 22,68 mln wpływów, 20,34 mln zł kosztów i 1,56 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Opoka Ventures i White Morecra za 800 tys. zł obejmą 60 proc. udziałów Adepto z Grupy Sare

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl