SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Opublikowano specyfikację standardu Bluetooth 4.1

Organizacja Bluetooth Special Interest Group opublikowała specyfikację standardu Bluetooth 4.1, który ma być bardziej zoptymalizowany pod kątem współpracy urządzeń mobilnych z bezprzewodowymi akcesoriami.

Opublikowano specyfikację standardu Bluetooth 4.1

Bluetooth 4.1 ma być odpowiedzią na rosnącą popularność „Internetu rzeczy”, a więc zakładanych inteligentnych urządzeń, takich jak zegarki, bransoletki, wisiorki i im podobne. Jedną z kluczowych nowości standardu ma być zdolność rozpoznawania odległości, w jakiej znajdują się od siebie oba nadajniki, co pozwoli uniknąć kłopotliwego procesu parowania ich ze sobą.

Możliwe będzie ponadto przesyłanie większej ilości przetworzonych już informacji, co umożliwi urządzeniom na lepszą komunikację. Przykładowo, do łączności pulsometru z inteligentną bransoletką nie będzie już potrzebny pośredniczący w transmisji danych smartfon, gdyż całość będzie mogła odbywać się automatycznie.

Bluetooth 4.1 ma ponadto oferować stabilniejsze połączenie i nie zakłócać się wzajemnie z łącznością LTE w paśmie 2,4 GHz. Możliwe stanie się również wykorzystywanie urządzeń sieciowych, takich jak routery do jednoczesnego łączenia się ze sobą wielu różnych gadżetów. Istotną nowością jest również wprowadzenie wsparcia dla komunikacji z wykorzystaniem IPv6.

Pierwsze sprzęty z Bluetooth 4.1 mają zadebiutować już niebawem. Przedstawiciele Bluetooth Special Interest Group podają jednocześnie, że w nowym standardzie będą mogły działać wszystkie urządzenia wyposażone w moduły w wersji 4.0. Do tego celu wystarczyć ma jedynie stosowna aktualizacja oprogramowania.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opublikowano specyfikację standardu Bluetooth 4.1

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl