SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange: karty Banku BPH w NFC Pass

Klienci sieci Orange uzyskali możliwość instalacji 9 debetowych i kredytowych kart płatniczych Banku BPH do płatności zbliżeniowych telefonem. Są to kolejne karty dostępne w ramach usługi i aplikacji NFC Pass, która umożliwia płacenie smartfonem kartami zbliżeniowymi różnych banków.

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

Liczba kart płatniczych dostępnych w aplikacji NFC Pass wzrosła do 14, a oprócz kart Banku BPH klienci Orange mają możliwość zainstalowania kart Orange Finanse, mBanku oraz ING Banku Śląskiego. Wkrótce planowane są podłączenia kolejnych banków, a w przyszłości innych dostawców usług (kart miejskich, kart dostępu, itp.).

NFC Pass pozwala płacić smartfonem NFC z kartą SIM NFC w sklepach bez konieczności odblokowania ekranu telefonu, otwierania aplikacji i posiadania połączenia z internetem.

Orange kieruje usługę do klientów indywidualnych i firmowych, korzystających zarówno z usług abonamentowych, jak i na kartę. Warunkiem korzystania z niej jest wybór zgodnego z NFC Pass telefonu NFC z kartą SIM NFC. Aplikacja NFC Pass jest dostępna dla kilkudziesięciu modeli smartfonów NFC z systemem Android, a wkrótce ma zostać opublikowana w sklepie Google Play na telefony bez oprogramowania Orange.

Klienci Banku BPH zostali również objęci promocją, w ramach której mogą bezpłatnie wymienić kartę SIM na SIM NFC w salonie Orange. Ponadto bank przez rok nie będzie pobierał żadnych opłat za płatności smartfonem, a po tym czasie usługa nadal będzie bezpłatna, pod warunkiem wykonania co najmniej czterech transakcji bezgotówkowych miesięcznie. W przeciwnym razie miesięczna opłata wyniesie 3 zł.

Przy płatnościach kartami bankowymi NFC transakcja wykonywana jest przy użyciu technologii zbliżeniowej MasterCard PayPass lub Visa payWave. Realizacja transakcji NFC może przebiegać w dwóch trybach do wyboru: automatycznym, który nie wymaga odblokowania ekranu telefonu ani otwierania aplikacji, albo manualnym, w którym użytkownik aktywuje kartę do każdej transakcji. Płatności powyżej kwoty 50 zł klient potwierdza kodem PIN na terminalu.

Transakcje zbliżeniowe telefonem komórkowym od Orange można realizować na blisko 80% terminali płatniczych w całej Polsce.

Dołącz do dyskusji: Orange: karty Banku BPH w NFC Pass

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl