SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange ma 13,68 mln klientów

Przychody grupy Telekomunikacji Polskiej (TPSA) w sektorze telefonii komórkowej wyniosły w I kwartale 2010 r. 1,82 mld zł co oznacza spadek o 9,1% w skali roku, podała spółka w czwartek.

Orange ma 13,68 mln klientów

"Tendencja przychodów z usług telefonii komórkowej uległa znaczącej poprawie - w pierwszym kwartale spadek przychodów był jednocyfrowy, podczas gdy w czwartym kwartale 2009 roku wyniósł 14,5%. Wynikało to przede wszystkim z mniejszego wpływu wprowadzonych w 2009 roku obniżek stawek MTR (z których pierwsza miała miejsce w marcu 2009)" - czytamy w raporcie.

Do grupy TP należy PTK Centertel, operator komórkowej sieci Orange.

Spółka ocenia, że wyłączając wpływ decyzji regulacyjnych, w I kw. przychody z usług telefonii komórkowej utrzymały się na prawie niezmienionym poziomie (-0,6%), do czego przyczynił się znaczny wzrost klientów abonamentowych (+6,4% rok do roku).

PTK Centertel podał, że łączna liczba jego klientów wzrosła o 0,7% r/r do 13,68 mln. Liczba klientów usług abonamentowych (post-paid) wzrosła o 6,3% do 6,31 mln zł. Liczba mobilnych dostępów szerokopasmowych wzrosła o 8,7% do 400 tys.

"Pomimo presji cenowej, marża EBITDA dla telefonii komórkowej utrzymała się na prawie niezmienionym poziomie (spadek rok do roku wyniósł jedynie 0,6 punktu procentowego). Było to możliwe dzięki znacznym oszczędnościom wynikającym z programu optymalizacji kosztów, które w skali całej grupy wyniosły 130 mln zł" - czytamy dalej w raporcie. Marża EBITDA w I kwartale wyniosła 27,6%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange ma 13,68 mln klientów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl