SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Polska kupuje BlueSoft za 200 mln zł - jest zgoda UOKiK-u

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na kupno firmy informatycznej BlueSoft przez operatora telekomunikacyjnego Orange Polska. Transakcja, o wartości ok. 200 mln zł, została ogłoszona pod koniec kwietnia.

Article

Zgoda wydana przez UOKiK oznacza, że regulator nie ma jakichkolwiek zastrzeżeń do transakcji pod względem ewentualnego ograniczenia konkurencji.

Przedwstępna umowa kupna 100 proc. udziałów BlueSoft została zawarta przez Orange Polska pod koniec kwietnia z firmami Tokajami Limited i Wellchosen Investments Limited. Podano wtedy, że całkowita wartość przejmowanej firmy i łączna kwota transakcji wyniosą ok. 200 mln zł. 149 mln zł Orange zapłaci po podpisaniu końcowej umowy, a pozostała część umowy zostanie rozliczona przed końcem 2022 roku, w oparciu o osiągnięcie przez BlueSoft określonych celów finansowych w 2019 i 2020 roku i pod warunkiem spełnienia innych warunków prawnych.

Orange Polska zapowiedział, że po finalizacji przejęcia Bluesoft pozostanie odrębną spółką z dotychczasową strukturą i prezesem.

BlueSoft oferuje usługi informatyczne

- Usługi ICT są jednym z kluczowych czynników wzrostu w naszej strategii Orange.One, obok konwergencji i światłowodów - uzasadnił to przejęcie Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Dlatego z radością witamy Bluesoft w grupie Orange Polska. Wspólnie będziemy mogli stworzyć wyjątkową dla polskiego rynku ofertę, kompleksową i skrojoną do potrzeb firm. Ta transakcja wzmocni nasze kompetencje cyfrowe i związane z ICT. Razem będziemy mogli rozwijać się szybciej - zapowiedział.

BlueSoft działa od 2002 r., oferuje usługi informatyczne, m.in. tworzenie i integracja aplikacji, dostosowywanie systemów do potrzeb klienta, analityka i usługi w chmurze. W ub.r. firma zanotowała 123 mln zł przychodów i 25 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA. Około 75 proc. jej wpływów pochodziło z tworzenia i rozwoju dedykowanych aplikacji, które obejmowały portale klienckie (w tym wspierające handel elektroniczny), jak również platformy i systemy back-office’owe.

W pierwszym kwartale br. Orange Polska zanotował ponad 2,7 mld zł przychodów i 2 mln zł straty netto. Liczba użytkowników usług komórkowych operatora wzrosła o 3,3 proc., o 40 tys. zwiększyło się grono klientów usług konwergentnych, zaś 958 tys. użytkowników korzysta z oferty Orange TV.

Dołącz do dyskusji: Orange Polska kupuje BlueSoft za 200 mln zł - jest zgoda UOKiK-u

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl