SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po rezygnacji Orange z CDMA tylko wybrani klienci mogą wypowiedzieć umowy. „Jedynie ci którzy stracili dostęp do sieci”

Sieć Orange zrezygnowała z dostarczania usług w technologii CDMA, a korzystający z niej użytkownicy powinni mieć możliwość wypowiedzenia umowy operatorowi. Jednak Orange oferuje taką możliwość jedynie niektórym klientom. - Prawo zerwania umowy mają tylko ci użytkownicy, u których utrata tej częstotliwości spowodowała obniżenie jakości lub brak usługi dostępu do internetu - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Article

Sieć Orange Polska zapowiedziała rezygnację z oferowania swoich usług w technologii CDMA na początku marca br. Według operatora cena utrzymania odpowiedniej częstotliwości była zbyt wysoka, a sama usługa mało popularna. - Na koniec 2016 r. korzystało z niej 20 tys. klientów – powiedział wówczas serwisowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Orange gwarantował dostęp do łączności w technologii CDMA do 21 lipca ub.r. Dotyczyło to niektórych taryf, np. tych ujętych w planie Orange FreeNet. Później operator wycofał z regulaminów świadczenia usług zapisy obejmujące obsługę CDMA.

W związku z rezygnacją Orange z przedłużenia rezerwacji częstotliwości CDMA pojawiła się możliwość rezygnacji z czasowej umowy z operatorem bez konieczności zapłacenia kar umownych. Ponieważ większość klientów korzystających z internetu mobilnego w Orange na podstawie umów zawartych przed 21 lipca br. miała w pakiecie ujętą technologię CDMA powinni oni korzystać z prawa do zerwania kontraktu z operatorem bez narażenia się na zapłacenie kar umownych.

Okazuje się jednak, że w tym wypadku Orange potraktował użytkowników wybiórczo wychodząc z założenia, że tylko niektórym z nich przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy. Jak ustalił serwis Telepolis tego typu oferty otrzymali jedynie ci abonenci, którzy korzystali z oferty Orange Freedom Pro oraz ci, którzy korzystając z Orange FreeNet logowali się do sieci za pomocą CDMA.

O nierówny sposób traktowania klientów korzystających (choćby potencjalnie) z CDMA serwis Wirtualnemedia.pl zapytał Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika Orange Polska.

- Orange Polska wypowiedział umowy klientom, którzy korzystali wyłącznie z usług świadczonych w paśmie 450 MHz – wyjaśnia Wojciech Jabczyński. - Uprawnienie do rozwiązania umowy otrzymali także ci klienci, dla których CDMA w paśmie 450 MHz było jedną z kilku technologii oferowanych przez Orange w ramach ich umowy, ale utrata tej częstotliwości spowodowała u nich obniżenie jakości lub brak usługi dostępu do internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po rezygnacji Orange z CDMA tylko wybrani klienci mogą wypowiedzieć umowy. „Jedynie ci którzy stracili dostęp do sieci”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nikodem
odpowiedni urząd wytłumaczy francuzom, że ta interpretacja jest niewłaściwa (nie płacimy za częstotliwość 450MHz i wypowiadamy umowy, ale druga strony już nie może jej zerwać, bo ma niby alternatywę - to nic, że dostęp do 450 MHz jest zapisany w umowie)
19 10
odpowiedź
User
xawery
@up: co więcej, po właściwym wytłumaczeniu sprawa powinna zostać odpowiednio nagłośniona przez media, by każdy abonent Orange wiedział, do kiedy może umowę wypowiedzieć. Względem osób, które decyzją Orange zostały pozbawione prawa do wypowiedzenia umowy, termin do wypowiedzenia powinien zostać wydłużony...
16 10
odpowiedź
User
G33
A u mnie Dalej Czesi zagłuszają polaków powinni im jaką karę dowalić czy coś
bo nie Idzie znaleźć żadnej sieci jak tak dalej pójdzie do zrezygnuje z utrzymania komórki
bo po co mam płacić za coś co nie działa jak należy
10 10
odpowiedź