SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange chwali się światłowodem o przepustowości 10Gb/s. Podłączyć można 256 urządzeń jednocześnie

Operator sieci Orange Polska skończył testy swojego najnowszego produktu: Orange Światłowód Pro 10.0, zapewniającego przepustowość 10 Gb/s. Wkrótce możliwości nowej technologii XGSPON będą mogli sprawdzić klienci niektórych salonów w kilku miastach w Polsce.

Od lewej: wiceprezes Orange Polska, Jolanta Dudek i prezes spółki, Julien Ducarroz prezentują światłowód 10 Gb/s fot. Orange PolskaOd lewej: wiceprezes Orange Polska, Jolanta Dudek i prezes spółki, Julien Ducarroz prezentują światłowód 10 Gb/s fot. Orange Polska

Przepustowość 10 Gb/s pozwala na podłączenie wielu urządzeń i korzystanie z domowej sieci bez utraty jakości połączenia. Od 21 listopada klienci będą mogli sprawdzić możliwości nowej technologii w wybranych salonach w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu oraz w Warszawie.

– Dziesięć lat temu wyruszyliśmy w światłowodową podróż. Zaczynaliśmy od testów technologii, a dzisiaj Orange Polska jest największym dostawcą usług światłowodowych w kraju. Od początku wierzyliśmy, że doprowadzenie światłowodu bezpośrednio do domu użytkownika ma ogromny potencjał. Zmieniający się świat i coraz większa liczba inteligentnych urządzeń podłączonych do sieci domowej sprawiają, że zapotrzebowanie na szybką i wydajną sieć stale rośnie. Technologia XGSPON o przepustowości 10 Gb/s to odpowiedź na tę potrzebę – komentuje Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Do 256 podłączonych urządzeń

Przepustowość, czyli maksimum możliwość technologii XGSPON wynosi 10 Gb/s, natomiast przepływność, czyli szybkość internetu, jaką użytkownik może osiągnąć na swoim urządzeniu to 8 Gb/s. Zaletą tej technologii jest możliwość podłączenia kolejnych urządzeń i komfortowego korzystania z domowej sieci bez utraty jakości połączenia. Dzięki wysokiej przepustowości, po WiFi można podłączyć nawet 256 urządzeń jednocześnie.

- Badania rynkowe pokazują, że osoby rozważające zakup światłowodu wybierają usługę od Orange dwa razy chętniej niż propozycję kolejnego konkurenta. Stale pracujemy nad przyspieszeniem naszego światłowodu i w kolejnych miesiącach zaproponujemy Orange Światłowód Pro 10.0 naszym klientom. A już od poniedziałku technologię XGSPON będzie mógł sprawdzić każdy, kto odwiedzi wybrane salony w największych miastach, m.in. w warszawskim Miasteczku Orange, w łódzkiej Manufakturze czy gdańskiej Galerii Bałtyckiej - mówi Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego.

Gdzie będzie można sprawdzić nowy światłowód?

Specjalne stanowiska do testowania nowego, superszybkiego światłowodu pojawią się w sześciu miastach: w Gdańsku w Galerii Bałtyckiej, w Łodzi w Manufakturze, w Poznaniu w Galerii Pestka, w Krakowie w Galerii Zakopiańskiej, w Warszawie w Miasteczku Orange oraz w Domu Handlowym Sezam. Co roku rośnie liczba danych przesyłanych w sieci. Użytkownicy przesyłają i streamują coraz więcej treści wideo, często wybierając jakość 4K zamiast Full HD, pobierają z platform cyfrowych gry, a w domach pojawia się coraz więcej urządzeń do streamingu video, gier online, wirtualnej rzeczywistości czy rozwiązań smart home. Internet o przepustowości 10 Gb/s to rozwiązanie dla domów, gdzie kilku użytkowników korzysta równocześnie z wielu urządzeń. To także świetne rozwiązanie dla małych firm.

Orange Polska ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu internetu światłowodowego. W zasięgu sieci światłowodowej operatora znajduje się blisko siedem mln gospodarstw domowych, a z sieci korzysta już milion klientów. Orange dostarcza światłowód w technologii FTTH (Fiber To The Home), czyli do samego mieszkania, która jest najbardziej efektywna i korzystna dla klienta.

Na koniec września Orange Polska obsługiwał 17,92 mln mobilnych kart SIM, o 8 proc. więcej niż przed rokiem. Liczba tych działających w ofertach abonamentowych zwiększyła się o 6,8 proc. do 12,47 mln, a w ofertach prepaidowych - o 11 proc. do 5,45 mln. Z usług internetowych telekomu korzystało 2,79 mln klientów (po wzroście o 2,3 proc. rok do roku), z czego liczba użytkowników internetu światłowodowego zwiększyła się z 880 tys. do 1,12 mln.

Dołącz do dyskusji: Orange chwali się światłowodem o przepustowości 10Gb/s. Podłączyć można 256 urządzeń jednocześnie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:-(
Tradycyjnie ani jednego miasta w tzw. Polsce Wschodniej (choćby np. takiego Lublina).
odpowiedź
User
Mietek
Oszuści, światłowód położony koło domu ale nieee, nie podłączymy w dupie was mamy
odpowiedź