SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen przedłuża o dwa tygodnie zniżki na paliwo

PKN Orlen poinformował, że akcja promocyjna, która umożliwia tankowanie paliwa w niższych cenach, zostanie przedłużona o dwa tygodnie. Według spółki, do 15 września nowi i obecni użytkownicy programu lojalnościowego będą mogli zatankować z rabatem 30 lub 40 groszy do 100 litrów paliwa.

Article

Nowi i obecni użytkownicy programu lojalnościowego będą mogli dalej korzystać z promocji gwarantującej paliwa tańsze o 30 groszy za litr, a posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą mniej o 40 groszy za litr - podał w środę PKN Orlen w komunikacie prasowym. Akcja obejmie - tak jak do tej pory - wszystkie stacje pod marką Orlen w Polsce - zaznaczyła spółka.

"W okresie wakacyjnym wszyscy użytkownicy naszego programu lojalnościowego mogli taniej zatankować na stacjach Orlen. Widzimy, że trudna sytuacja na rynkach energetycznych w Europie nie została ustabilizowana, dlatego podjęliśmy decyzję o przedłużeniu promocji o kolejne dwa tygodnie. Wykorzystując dostępne mechanizmy rynkowe przy aktywnym wsparciu rządu staraliśmy się i dalej robimy wszystko, aby zapewnić klientom jak najniższe ceny paliw na stacjach. To się udaje, bo od 9 tygodni ceny paliw w Polsce pozostają jednymi z najniższych w Unii Europejskiej co oznacza, że obecnie więcej za paliwa trzeba zapłacić m.in. w Rumunii, Bułgarii czy w Chorwacji" - oświadczył prezes Orlenu Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Promocja dla klientów korzystających z programu Vitay

Jak przypomniał PKN Orlen w komunikacie prasowym, z promocji mogą korzystać wszyscy zarejestrowani uczestnicy programu Vitay, którzy mają dostęp do aplikacji Orlen Vitay lub posiadają tradycyjną plastikową kartę Vitay. Od 1 do 15 września br. każdy uczestnik promocji ponownie otrzyma 30 groszy rabatu na litrze dowolnego paliwa (EFECTA lub Verva) w ramach dwóch tankowań do 50 litrów. Pozwoli to nabyć w sumie do 100 litrów paliwa z rabatem.

Dodatkową zniżkę otrzymają uczestnicy programu Vitay, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny. Będą oni mogli skorzystać z rabatu wyższego o 10 groszy, co oznacza, że oszczędzą 40 groszy na litrze. Oferta dostępna jest na wszystkich stacjach ORLEN, objętych programem Vitay - zaznaczyła spółka.

24 czerwca PKN Orlen wprowadził promocję dla klientów programu lojalnościowego VITAY; przewiduje ona trzy tankowania miesięcznie do 50 litrów paliwa każde, ze zniżką 30 groszy na litrze w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy.

Orlen ma w Polsce 1,8 tys. stacji

Na koniec czerwca br. do grupy Orlen należało 2 885 stacji paliwowych, 31 więcej niż rok wcześniej. W Polsce ich liczba zwiększyła się w ciągu roku o 16 do 1 819, koncern ma 31,9 proc. udziału w krajowym rynku sprzedaży detalicznej paliw.

Orlen miał też 2 309 punktów sprzedaży pozapaliwowej (po wzroście rok do roku o 69). Zdecydowana większość to sklepy na stacjach paliwowych, ponadto działa 12 placówek pod szyldem Orlen w Ruchu.

W zeszłym kwartale grupa Orlen zanotowała wzrost przychodów z 23,42 do 57,8 mld zł i zysku netto z 2,22 do 3,61 mld zł, mimo że dokonała odpisu w kwocie 2,8 mld zł dotyczącego aktywów rafineryjnych.

Dołącz do dyskusji: Orlen przedłuża o dwa tygodnie zniżki na paliwo

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gj
Ktoś normalny z tego korzysta, skoro na innych stacjach jest taniej bez zniżek?
odpowiedź