SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oskar Szafarowicz zatrudniony w PKO BP

Działacz młodzieżówki PiS Oskar Szafarowicz, współtwórca chwalącego władzę profilu społecznościowego Okiem Młodych, zaczął pracę w kontrolowanym przez Skarb Państwa PKO Banku Polskim. Szafarowicz tłumaczy, że jest zatrudniony tylko na część etatu.

Oskar Szafarowicz, fot. TV RepublikaArticle

Według ustaleń Wirtualnej Polski w dwóch źródłach Oskar Szafarowicz w tym tygodniu znalazł się w wykazie pracowników PKO BP. Został zatrudniony na stanowisku specjalisty w „obszarze prezesa zarządu, pionie zarządzania personelem, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości”.

Szafarowicz nie zaprzeczył tej informacji, w rozmowie z dziennikarzem WP złożył życzenia wielkanocne. - W artykule jest sporo nieścisłości, np. o moim miejscu zatrudnienia. „Dziennikarstwo śledcze” - zaznaczył działacz na Twitterze.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Nie piastuję żadnego kierowniczego stanowiska czy lukratywnej posady na szczytach SSP. Pracuję na część etatu w @PKOBP, żeby jako młody człowiek, nie najmłodszy jednak w firmie ;), pomagać w kampaniach zachęcających przedstawicieli młodego pokolenia do wybrania oferty pracy w banku. Ot, takie Bizancjum - tłumaczył Szafarowicz.

- Nie jestem jednocześnie zatrudniony w żadnej innej instytucji, media piszące o łączeniu etatów w różnych podmiotach - kłamią. Nie pracuję w KZNie czy innych miejscach (czytałem już nawet o NBP). Pracę na zaledwie część etatu w jednym z zespołów niższego szczebla PKO łączę jedynie ze studiami - dodał.

Oskar Szafarowicz Okiem Młodych i TV Republika

Od połowy ub.r. Oskar Szafarowicz odpowiada za tiktokowy profil "Okiem młodych". Założył go z dwójką innych działaczy Młodzieżowej Rada Sprawiedliwości - Wiktoria Mielniczek i Kamil Kaniuk. Rada Sprawiedliwości to organ doradczo-konsultacyjny przy ministerstwie sprawiedliwości. Kaniuk jest ponadto wiceprzewodniczącym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, zaś Mielniczek działa w stowarzyszeniu "Dla Polski".

Przekaz profilu to głównie ostra krytyka opozycji i prezentowanie w pozytywnym świetle rządzących.

Szafarowicz zatrudniony już w innej państwowej spółce

W lutym Wirtualna Polska napisała, że Szafarowicz został zatrudniony w państwowym Krajowym Zasobie Nieruchomości jako młodszy specjalista ds. promocji. Instytucja ma odpowiadać za realizację zadań związanych z mieszkalnictwem w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus.

W piątek wieczorem Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski zaznaczył, że dostał od Krajowego Zasobu Nieruchomości informację, że Oskar Szafarowicz nie jest już tam zatrudniony. - A zatem członek PiS przepracował dwa miesiące, zanim jedną państwową posadę zamienił na inną, w @PKOBP. Sam Oskar Szafarowicz nadal nie odpowiedział na przesłane mu pytania - skomentował Jadczak.

Z kolei w marcu pojawiła się internetowa petycja o dyscyplinarne wydalenie Szarafowicza z uczelni (studiuje prawo na UW). Poszło o jego (skasowane po czasie) wpisy twitterowe nt. posłanki PO, której dzieci padły ofiarą pedofila. Ostatecznie komisja wydziałowa odwołała przesłuchanie w tej sprawie.

W zeszłą sobotę Szafarowicz zadebiutował w TV Republika jako współprowadzący nowy program „Hity w Sieci”, pomyślanego jako subiektywny przegląd "najzabawniejszych wydarzeń", którymi żył polski internet.

Dołącz do dyskusji: Oskar Szafarowicz zatrudniony w PKO BP

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Helmut Klopp
No ba. Tylko w charakterze specjalisty.
odpowiedź
User
Smutny żart
Tak właśnie rozkradają państwo. To jest naplucie w twarz innym uczciwym pracownikom PKO BP. Szczeniak dostaje się po znajomości od razu na specjalistę, bez żadnych umiejętności, podczas gdy inni starali się parę lat, żeby dostać takie stanowisko. Mam nadzieję, że to będzie bardzo krótka kariera.
odpowiedź
User
Mirek
Zrobi karierę i jeszcze wyląduje w europarlamencie. Wystarczy przymilać się do PIS.
odpowiedź