SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Outsourcing ComArch dla administracji publicznej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych skorzysta z usług outsourcingowych firmy ComArch w zakresie zarządzania, administrowania i aktywnego monitorowania sieci informatycznej ministerstwa

W skład zarządzanej przez ComArch sieci wejdzie farma serwerów, systemy operacyjne, aplikacje informatyczne, bazy danych, a także infrastruktura światłowodowa. W ramach podpisanej umowy ComArch będzie brał czynny udział w tworzeniu polityki bezpieczeństwa ministerstwa, a także nadzorował, kontrolował i analizował zagrożenia pojawiające się w sieci. Umowa podpisana została na trzy lata.

W tym roku również inne polskie ministerstwa planują oddanie zarządzania swoją infrastrukturą informatyczną firmom zewnętrznym. ComArch będzie zabiegał o pozyskanie tych kontraktów.

Obecnymi referencjami ComArch w sektorze publicznym są: Narodowy Bank Polski, GPW, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Skarbu Państwa, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. ComArch realizuje pierwszy w Polsce projekt e-Government dla Urzedu Marszałkowskiego w Krakowie (Wrota Małopolski), a także tworzy systemy, które przygotują Polskę do akcesji do Unii Europejskiej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Outsourcing ComArch dla administracji publicznej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl