SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

P.A. Nova ma portfel o wartości 170 mln zł, liczy na co najmniej 10-proc. marżę netto

Spółka budowlano - deweloperska P.A. Nova ma obecnie portfel zamówień o wartości 170 mln zł na 2010 rok i chce utrzymać co najmniej 10% rentowność netto, powiedziała dziennikarzom prezes Ewa Bobkowska.

"Mamy już obecnie zapewnione kontrakty na kwotę 170 mln zł. Oczekuję w tym roku wzrostu przychodów i zysków. Celem jest też utrzymanie marży netto na poziomie nie niższym niż 10%" - powiedziała w czwartek prezes P.A. Nova.

Obok działalności budowlano - deweloperskiej spółka rozwija również wynajem własnych obiektów komercyjnych. Ma zrealizowane dwa obiekty handlowo - usługowe, zaś trzeci jest na ukończeniu.

"W 2011 roku chcielibyśmy mieć już dziesięć tego typu obiektów. Uważam, że na rynku jest miejsce na otwarcia czterech do pięciu obiektów tego typu w okresie pięciu do ośmiu lat. Roczny przychód z takiego obiektu to około 1 mln zł. Działalność ta jest marżowa" - dodała Bobkowska.

Prezes zapowiedziała, że galerię w Przemyślu P.A. Nova sprzeda najwcześniej w przyszłym roku.

"Otwarcie obiektu nastąpi pod koniec października tego roku. Jego wartość to 145 mln zł. Dotychczas otrzymaliśmy oferty na powyżej 40 mln euro. Dbamy o marżę i takie oferty są dla nas niesatysfakcjonujące. Ponadto kończymy negocjacje w sprawie kredytu pod tą inwestycję o wartości 75% tego projektu" - zaznacza szefowa P.A. Nova.

Po sprzedaży tego projektu spółka może wypłacić dywidendę. "Natomiast obecnie nie planujemy wypłaty. Musimy mieć co najmniej 20 mln zł na inwestycje, szczególnie na kupno gruntów" - podkresliła Bobkowska.

Spółka nie planuje emisji akcji w tym roku. "Kurs nie jest satysfakcjonujący. Emisja byłaby nie fair wobec inwestorów, którzy kupili nasze akcje w IPO. Dopiero przy 38 zł za akcję będziemy myśleć o powrocie do tych planów. Plany akwizycyjne również są mało prawdopodobne w tym roku, choć gdyby trafiła się okazja w segmencie wentylacyjnym lub klimatyzacyjnym, przyjrzelibyśmy się jej z uwagą" - dodała Bobkowska.

Spółka budowlana PA Nova miała 18,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 15,11 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 157,64 mln zł wobec 143,83 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: P.A. Nova ma portfel o wartości 170 mln zł, liczy na co najmniej 10-proc. marżę netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl